Gündem

50 ton giysi geri dönüşüme kazandırıldı

BAŞKAN DİNÇER;” VATANDAŞLARIMIZ GİYSİ KUMBARALARINA BÜYÜK BİR DUYARLILIK GÖSTERDİ” Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından hayata geçirilen ihtiyaç fazlası eşyaların tekrar ekonomiye kazandırılması ve ihtiyaç sahiplerine destek olunması amacıyla başlatılan..

50 ton giysi geri dönüşüme kazandırıldı
banner

BAŞKAN DİNÇER;” VATANDAŞLARIMIZ GİYSİ KUMBARALARINA BÜYÜK BİR DUYARLILIK GÖSTERDİ”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından hayata geçirilen ihtiyaç fazlası eşyaların tekrar ekonomiye kazandırılması ve ihtiyaç sahiplerine destek olunması amacıyla başlatılan giysi kumbaraları uygulamaları ile 50 tonluk bir geri dönüşüm sağlanarak ekonomiye kazandırıldı. Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirilen çalışmalardan biri olan “Giysi Kumbarası Uygulaması” ile ciddi oranda tasarruf sağlandı.

Şehir içerisinde 48 mahallede 222 farklı noktada bulunan giysi kumbaralarına vatandaşların duyarlılık göstererek attıkları ihtiyaç fazlası kıyafet, ayakkabı, kaban gibi ürünler belediye ekipleri tarafında toplanıyor. Kullanılabilir durumda olan ürünler yıkanarak, ütülenerek ve paketlenerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılıyor.

Giysi kumbaralarında toplanan ürünler ile Aksaray Belediyesi yıl içerisinde birçok ailenin ihtiyacını karşıladı. Kullanılabilir durumda olan ürünlerle ihtiyaç sahiplerine verilirken kullanılmaz durumda olan 50 ton üründe geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılmış olundu.  Giysi kumbarası uygulamalarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e, teşekkür etti. Başkan Dinçer, Aksaray halkının bu konuda duyarlı davrandığını dile getirdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası