banner
Gündem

54 öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlendi

Aksaray İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlığını tamamlayan 54 öğrenci için ‘hafızlık icazet’ merasimi gerçekleştirildi.Ulu Camide düzenlenen merasime Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya, İl Müftüsü..

54 öğrenci için hafızlık icazet merasimi düzenlendi
banner

Aksaray İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlığını tamamlayan 54 öğrenci için ‘hafızlık icazet’ merasimi gerçekleştirildi.Ulu Camide düzenlenen merasime Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya, İl Müftüsü Veysel Işıldar, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ile hafızların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

‘KURANI KERİM BİR HAYAT KİTABIDIR’

Hafızların Kur’an-ı Kerim’in elçileri olduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, “Hafızlık icazet merasimine katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. İcazet programları ayrı bir heyecana vesile oluyor. Tarihi ulu bir mabette, yüzyıllardır ayakta duran tarihi mirasımızda 54 kardeşimizin hafızlığına şahitlik ettik. Bu gençlerin hafızlığında emeği geçen herkesten Allah’ım razı olsun.  Hafız gençlerimizin Kuranı Kerim yolculuğunda önemli bir adım attılar. Henüz meselenin başındalar. Kuranı Kerim’ın hıfsı ve ezberlenmesi hayatımızda, önemli bir adımdır. Âmâ bir adımdan ibaret olduğu da bilinmelidir. Kuranı Kerim bir hayat kitabıdır”dedi.

‘HAFIZLIK ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI VE GAYRETTİR’

Vali Yardımcısı Hakan Kılınçkaya ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu gün güzel bir program için bir aradayız. Hafızlık çok önemli bir başarı ve gayrettir. Peygamberimiz ‘insanların en hayırlısı Kuran-ı Kerim okuyanıdır’ diye buyurmuştur. Hafız olmak o kadar kıymetlidir. 54 öğrenci için hafızlık icazet merasimi hem kendilerine, ailelerine ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

‘HAFIZALARIMIZ BİZİM MANEVİ MUHAFIZLARIMIZDIR’

Hafızlığın manevi bir değer olduğuna vurgu yapan İl Müftüsü Veysel Işıldar,”Cenâb-ı Hak kullarına bu dünyada da ve ahirette de huzur ve mutluluk veren en güzel isim ve sıfatlarının tecellileri üzerimize olsun. Ülkemizin, milletimizin bütün İslam aleminin üzerine olsun. Burada bu kadim mabette hafızlık merasimine şahitlik ediyoruz. Buradaki 54 tane hafızımız aramıza katıldılar. Bu evlatlarımız aynı zamanda ülkemizin, milletimizin, topraklarımızın da manevi muhafızlarıdır. Dolayısıyla biz bu manada da kendimizi güvende hissediyoruz. Çünkü Kuran-ı Kerim’in ezberlendiği, okunduğu amel edildiği yere biz inanıyoruz ki oraya rahmet melekleri gelir. Burada bir düşünelim muhafız kardeşlerimizin bu topraklarda yetişmesinin rahmet olmasının tesiri var mıdır diye düşünmek lazım” diye konuştu. Foto-Haber: İkra Nur ÜNVER

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası