Özel

Depremzede eltilerden teşekkür

EGEMEN’İN HABERİ SES GETİRDİ; DEPREMZEDE ELTİLERİN İŞLERİ AÇILDI Gazetemizn 22 Mayıs tarihinde Aksaray’da yeniden hayata tutundular haberi, ses getirdi. Hatay’daki depremde binaları yıkılan 3 kız çocuğu annesi Ebru Özyurt, eltisi..

Depremzede eltilerden teşekkür
banner

EGEMEN’İN HABERİ SES GETİRDİ; DEPREMZEDE ELTİLERİN İŞLERİ AÇILDI

Gazetemizn 22 Mayıs tarihinde Aksaray’da yeniden hayata tutundular haberi, ses getirdi. Hatay’daki depremde binaları yıkılan 3 kız çocuğu annesi Ebru Özyurt, eltisi Zehra Özyurt ile birlikte Aksaray Belediyesi Hanımeli Pazarı’nda yöresel ürünlerini satarak geçimlerini sağlıyor. Özyurt ailesi, gazeteniz Egemen’de yayımlanan ve kendilerinin Aksaray’da hayata tutunmalarını konu alan haberden sonra işlerinin arttığını ve hem moral olarak hem psikolojik olarak bu durumun kendilerini rahatlattığını söyledi.

Gazeteniz Egemen’e ve Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür eden Ebru Özyurt,  “Yaklaşık 1 ay önce Hatay’ın ürünlerini tanıtmak ve ailemize destek olmak için Hanımeli Pazarı’nda işe başladık ve Egemen gazetesinin yaptığı haberle birlikte işlerimiz açıldı. Aksaray halkı pazara gelerek bizden alışveriş yaparak bize ciddi destek verdiler. Katkılardan dolayı teşekkür ederim. Aksaray halkı bizi depremzede eltiler diye tanıdı.  Eltim Zehra Özyurt ise doğumu yaklaştığı için pazara gelemiyor. Bana bu dönemde eşim yardımcı oluyor. Bu pazarı kadınlara kazandıran, bizlerin burada faaliyette bulunmamızı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür ediyorum” dedi.

HATAY LEZZETLERİ TEZGÂHLARDA

Aksaray’da yeni bir hayat kurduklarını aktaran Özyurt, “Hatay’ın ürünlerini tanıtmak ve ailemize destek olmak için Hanımeli Pazarı’nda işe başladık. Buraya içli köfte, katıklı ekmek, sarma, kuru dolma gibi ürünler yapıp getirdik. Şuanda her şey yolunda” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası