banner
Gündem

‘7 yıl değil 70 yılda geçse unutmayacağız’

Aksaray, tek yürek oldu, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda birlik ve beraberlik sloganı attı, 15 Temmuz’da vatan için canını feda eden şehitleri andı AKSARAY´DA 15 TEMMUZU ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ Aksaray’da,..

‘7 yıl değil 70 yılda  geçse unutmayacağız’
banner

Aksaray, tek yürek oldu, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda birlik ve beraberlik sloganı attı, 15 Temmuz’da vatan için canını feda eden şehitleri andı

AKSARAY´DA 15 TEMMUZU ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Aksaray’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında anma programı düzenlendi.

15 Temmuz darbe girişiminin 7’nci yılı münasebetiyle vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla anıt önünde toplandı. Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programa Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkanı Dr.Evren Dinçer ve binlerce vatandaş katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularınca Aksaray Şehitliği’nden yürüyüşle getirilen Türk bayrağı Vali Hamza Aydoğdu’ya teslim edildi.

Aydoğdu, burada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçtiğini hatırlattı.Aydoğdu, “FETÖ’nün haince tertip ettiği 15 Temmuz darbe girişimi hafızalarda tazeliğini koruyor. Biz bir daha böyle kalkışmalara müsaade etmemek için her zaman çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, bayrak bilincini, birlikte yaşama şuurunu, bu toprakların hangi bedellerle kazanıldığını anlatmamız gerekiyor. Çocuklarımız bu düstur ile büyürlerse nereden gelirse gelsin, her türlü tehdit ile mücadele edebilirler. Onun için 7 yıl değil, 70 yılda geçse bizler 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız. Biz bugün burada tüm Aksaraylılar olarak 15 Temmuz hain kalkışma eylemini kınamak, şehitlerimizi yad etmek için ve gazilerimizi anmak için birlikte bulunuyoruz.İ stiklali ve istikbali borçlu olduğumuz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bin yıldır her karışını şehit kanlarıyla topladığımız bu toprakların vatan toprağı haline gelmesi ve ilelebet vatan toprağı olarak kalması için verdiğimiz mücadelelerde yer alan gazilerimizi minnetle ve şükranla yad ediyorum. Türk milleti feraseti, imanıyla bu hain kalkışmayı bastırdı. Cenabı Allah bizlere böyle günleri ve geceleri bir daha yaşatmasın” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, “Bundan 7 sene evvel malumunuz ülkemizde hain bir başkaldırış oldu. Ülkemizin birliğine ve demokrasisine bir darbe girişimi gerçekleşti. Bizim bundan sonraki süreçte yapmamız gereken Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi bugünü anımsamak ve bir daha bugünlerin yaşanmamasını evlatlarımıza ve gelecek nesillere ifade etmektir. Bundan sonra bize düşen vazife budur. Bununla ilgili de tedbirler aldık elbette. İnşallah ülkemiz bir daha bugünleri yaşamamak için her zaman olduğu gibi demokrasisine, milli birliğine ve iradesine daha fazla sahip çıkacak” dedi.

AHMET ŞAFAK RÜZGARI ESTİ

Konuşmaların ardından, özgün Türk Müziğinin güçlü ismi Ahmet Şafak, 15 Temmuz Kent Meydanı’nda tek yürek olan Aksaray halkı ile buluştu.  Foto- Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası