banner
Gündem

Kızı ve 2 torunu kaybeden anne Aksaraylılardan yardım istedi 6 Şubat tarihinde meydana gelen, 11 ilde can ve mal kaybına neden olan depremde Rönesans Rezidans yıkıldı. Aksaray’da yaşayan Karaman ailesi, Hatay’da..

banner

Kızı ve 2 torunu kaybeden anne Aksaraylılardan yardım istedi

6 Şubat tarihinde meydana gelen, 11 ilde can ve mal kaybına neden olan depremde Rönesans Rezidans yıkıldı.

Aksaray’da yaşayan Karaman ailesi, Hatay’da depremde yıkılan Rönesans Rezidans’ta oturan kızı Tuğba Koşar (36) ile torunları Mustafa Kemal (3) ve Mehmet Akif Koşar’dan (1) bir yıldır haber alamıyor. Anne Suna Öztürk evinin cam balkonuna pankart açıp, Aksaraylılardan sosyal medyada paylaşmaları için destek çağrısında bulundu.

Antakya ilçesi Ekinci Mahallesi’nde 2013 yılında tamamlandıktan sonra ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılan ve 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans da enkaz altında yüzlerce kişi hayatını kaybetti, birçok kişinin ise izine bile rastlanmadı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde Hatay’da yıkılan Rönesans Rezidans’ta oturan Tuğba Koşar ile iki oğlu enkaz altında kalmıştı. Depremin ardından anne Suna Öztürk ve baba Ahmet Karaman, Hatay’a gidip günlerce Ekinci Özel Eğitim Meslek Okulu’nda öğretmenlik yapan kızı ve torunlarını aradı, ancak bir sonuç alamadı.

Kızları ve torunlarının bulunmasını isteyen çift evinin cam balkonunda rezidansta yaşayan ve hala ulaşılamayan kişilerin ve depremde kaybolan 147 kişinin fotoğrafları yer alıyor.

Anne Suna Öztürk, “Arama komisyonu kurulsun istiyoruz. Rönesans Rezidans enkazı yeniden aransın. Lütfen sesimizi duyun” diyerek Aksaraylılardan destek istedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası