banner
Siyaset

‘Mahallelerde yaşam merkezleri oluşturacağız’

Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) ve Eğitim-İş Sendikalarını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında sendika yetkililerinin sorunlarını not alan Demir, ziyaretlerin ardından, Eğitim-Sen Sendikası..

‘Mahallelerde yaşam merkezleri oluşturacağız’
banner

Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) ve Eğitim-İş Sendikalarını ziyaret etti. Ziyaretler esnasında sendika yetkililerinin sorunlarını not alan Demir, ziyaretlerin ardından, Eğitim-Sen Sendikası ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aksaray Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Demir, “Ben bir kadın belediye başkan adayı olarak, kadına karşı şiddet konusunda üzerimize ne düşüyorsa yapacağım. Bugünden taahhüt etmek istiyorum 31 Mart’ta belediyeyi kazandığımız zaman Aksaray Belediyesi kadına karşı şiddeti önlemek için diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte organize bir şekilde çalışacak ve bu işin öncüsü olacak, bunun sözünü veriyorum. 2. temel sorun eşitlik ve adalet sorunu Bunun için de hizmetlerimiz arasında kadınları önceliklerimiz arasına koyacağız bunun taahhüdünü de şimdiden vermek istiyorum. Ulaşım konusunda kadınlara toplu taşımada öncelikler sağlayacağız. Mahallelerde yaşam merkezleri oluşturacağız bu yaşam merkezleri içerisinde kreşler olacak, spor tesisleri olacak, yüzme havuzları olacak, otoparklar olacak, çalışma ofisleri olacak, kütüphaneler olacak” dedi.

‘ANNELER VE ÇOCUKLAR BİZİM ÖNCELİĞİMİZ’

Bir diğer temel sorunun yoksulluk olduğuna dikkat çeken Demir; “Yoksullukla mücadele edeceğiz. Önümüzde bir seçim var ama ne seçim heyecanı var, ne de vatandaşlarımızın gündemlerinde seçim var. Şu an vatandaşımızın derdi geçim olmuş durumda. Bu sorunu çözeceğimizin de sözünü şimdiden veriyorum. Aksaray’da hiçbir aile çocuğunun beslenme çantasına ne koyacağım diye dertlenmeyecek. Çocuklarımın Kırtasiye masrafını nasıl ödeyeceğim diye üzülmeyecek. Eğitimde fırsat eşitliği anlamında çocuğumu nasıl özel etütlere, özel derslere gönderebilirim diye dertlenmeyecek. Aksaray Belediyesi olarak çocuklarımıza kantin desteği sunacağız. Anneler ve çocukları bizim önceliğimiz olacak. Kırtasiye desteği sunacağız. Çocuklarımız için etüt merkezleri açacağız, ödev kulüpleri açacağız” diye konuştu.

HALK KART VATANDAŞIMIZA RAHAT BİR NEFES ALDIRACAK’

Koskoca bir ekonomik krizin faturasının dar gelirli vatandaşların sırtına yüklendiğini belirten Demir; “Bir kere bunun üzerine gideceğiz. Bizim hedefimiz, siyaset yapma amacımız şehrimizde yoksulluğun kalmaması. İhtiyaç sahibi ailelerimiz için Halk Kart sunacağız.  Temel ihtiyaçlarını Halk Kart ile temin edebilecekler. İhtiyaç sahibi ailelerimiz için, kadınlarımız için özel temizlik paketleri hazırlayacağız. Hamile kadınlar için hamile beslenme destek paketleri sunacağız. Yeni doğan paketi desteği sağlayacağız. Bu paketlerin içerisinde biberondan ateş ölçere kadar, bebek bezinden ıslak mendile kadar her şey olacak. Anne ve babalar için yeni doğan rehber kitapçıkları olan bir paket olacak. Yani kısacası hiçbir vatandaşımızın bu desteklere ihtiyaç kalmadığı güne kadar vatandaşımızın, kadınlarımızın yanında olacağız. Halkımız Belediye nedir, bir belediye halkının yanında nasır olur görecek. Bunu göstereceğiz!” dedi.

‘BU ŞEHRİN HİÇBİR KADINI KENDİN YALNIZ HİSSETMEYECEK’

Demir konuşmasını şu ifadelerle noktaladı; “Şehircilik anlamında bir belediye sadece park yapmaz. Sadece yol yapmaz. Bir belediye sadece sosyal kültürel festivallerden sorumlu değildir. Hoş yani bizim belediyemiz bunlarıda yapmıyor. Bir belediye esasında halkçı belediye olmak zorundadır. Vatandaşının yanında olmak zorunda. Aksaray’da 1 Nisan sabahından itibaren bambaşka şeyler konuşmaya başlayacağız. Bunun taahhüdünü bugün kadın bir belediye başkan adayı olarak veriyorum. Bu şehrin hiçbir kadını kendin yalnız hissetmeyecek. Bu şehirde hiçbir kadın gece gözyaşları ile uymak zorunda kalmayacak. Çocuklarının karnının aç olmasını kendine dert etmeyecek. Çocuklarının eğitim hayatını kendine dert etmeyecek. Bizim zamanımızda Aksaray Belediyesi ve Aksaray Belediye Başkanı bu şehrin kadınlarının sonuna dek hep yanında olacak bunun sözünü veriyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası