banner
Özel

81 yaşındaki Ahmet amca, huzur bulmanın mutluğunu yaşıyor

Aksaray Kadir Üçyıldız Huzur evinde yaşayan 81 yaşındaki Ahmet Gevenç, hayatta kimsem kalmayınca geldiği huzur evinde 79 yaşından sonra tekrar hayata tutundu. Yaşam hikayesini egemen gazetesine anlatan, Gevenç “Bir iş..

81 yaşındaki Ahmet amca, huzur bulmanın mutluğunu yaşıyor
banner

Aksaray Kadir Üçyıldız Huzur evinde yaşayan 81 yaşındaki Ahmet Gevenç, hayatta kimsem kalmayınca geldiği huzur evinde 79 yaşından sonra tekrar hayata tutundu.

Yaşam hikayesini egemen gazetesine anlatan, Gevenç “Bir iş yerinde terzilik yaparak bir ömür geçirdim. Patronumda çok iyi idi, Allah Rahmet eğlesin. Ben yokluktan çok sıktılar çektim. Bir kız, bir oğlum vardı. Birini 3 yaşında diğerini de 6 yaşında kaybettim. Eşim Feriye ise 2 yıl önce vefat etti. Bende yalnızlığı sevmediğim için Aksaray Kadir Üçyıldız Huzurevi ile 2 yıl önce tanıştım. Burada herkesten Allah razı olsun, gerçekten tekrar huzur buldum. Terzilik mesleğimi de hiç unutamıyorum. Benim diktiğim cekette vatandaşlar çok imrenirdi. Elimde özenle dikerdim. Şimdiki ceketlerin çoğu yapıştırma. Devlet memurları benim diktiğim ceketleri giyerlerdi. Hepsi mazide kaldı. ”dedi.

 

Allah devletimize zeval vermesin

Kendime ait bir evinin olduğu belirten Gevenç ,” Huzur evine gelince evimi de noter gidip buraya bağışladım. Allah devletimize zeval vermesin. Bana çocuk gibi bakıyorlar.79 yaşında bocce ile tanıştım. Bu yıl da Türkiye şampiyonu olmanın gururunu yaşıyorum. Öbür tarafa borçlu gitmemek için elimden geldiği kadar hayır hasenat yapıyorum. Babam, annem, eşim ve çocuklarım da benim hayır yapmamı bekliyor. Bende fakir ve fukaraya elimden geldiği kadar hayır yapıyorum. Kefenin cebi yok. Bu yüzden bir birimizin elinden tutmamız lazım. ”diye konuştu. Foto-Haber : Erkan Altuntaş

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası