ASÜ AB projesine dâhil oldu

ASÜ AB projesine dâhil oldu

COVID 19’la mücadele kapsamında hazırlanan “Nanoteknoloji Eğitiminde Dijital Üniversite (Nano-Kod)” isimli proje, içerisinde Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) yer aldığı, farklı ülkelerden üniversitelerin ortaklığında gerçekleştirilecek.
Proje, nanoteknoloji öğretiminin uzaktan eğitim sistemiyle yapılabilmesine ve yeniden düzenlenmesine imkân tanıyor. Erasmus+ KA226 “Yüksek Öğrenimde Dijital Hazırlık Aksiyon 2” kapsamında hazırlanan çalışmada “Nano-Kodlu Dijital Üniversite Tasarımı ve Kurulumu,” “Dijital Yeterlilik Kavramı,” “Dijital Yükseköğretim İçin Nano-Kod Yenilikçi Modeli ve Müfredatı” gibi özel başlıklar ele alınacak. ASÜ’nün de içinde bulunduğu AB projesi, Bulgaristan, Yunanistan ve Almanya’dan üniversitelerin ortaklığında gerçekleştirilecek. ASÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün’ün yürütücüsü olduğu projede, Doç. Dr. Belda Erkmen de Araştırmacı olarak görev alıyor.
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, böylesi önemli bir projeye katkı sunan herkese teşekkür etti ve tüm ekibe çalışmalarında başarılar diledi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı