ASÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edildi

ASÜ Teknoloji Geliştirme  Bölgesi olarak ilan edildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sanayi-bilim-üretim çalışmalarını nitelik ve nicelik bakımından bir faz daha yukarıya taşıyacak olan Teknokent için, kampüste 30 bin metrekarelik bir alanın ASÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) olarak ilan edildiğini söyledi.
Konuya dair Cumhurbaşkanlığı kararının Resmi Gazetede yayımlandığını ve üniversite-şehir, üniversite-sanayi ilişkilerinde yeni bir dönemin başlayacağını dile getiren Prof. Şahin, “Rekabetçilik, üretim kültürünün gelişimi, teknolojik yenilenme, ülkenin kalkınması, milletin refahı… Teknokent tüm bu çalışmaların üretildiği, doğrudan ve dolaylı çıktıları ile hayata pozitif değer katan bir merkez. Konuya dair öteden bu yana yürüttüğümüz samimi çalışmaların ardından yer tahsisi de tamamlandı. 30 bin metrekare büyüklüğe sahip bir alan ASÜ TGB olarak ilan edildi” dedi.
Teknokent çalışmalarının bir üst faza geçtiğini anımsatan ve sürece dair bilgiler veren ASÜ Rektörü, “Öncelikli hedefimiz şirketleşme ve TGB alanında hızlı biçimde inşaat çalışmalarına başlamak. Bu çalışmalara denk şekilde ülkemizin uluslararası rekabet gücüne katkı sunacak teknolojik çalışmaların hayata geçmesini sağlamak amacındayız. Teknoloji üreten ve geliştiren şirketler, araştırmacılar ve akademisyenler için gerekli tüm alt ve üst yapı imkânlarının yer alacağı Teknokent Aksaray’ımıza hayırlı olsun. Biz, var gücümüzle çalışmaya ve Üniversitemizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.(Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı