ASÜ, devlet üniversiteleri arasında beşinci sırada

ASÜ, devlet üniversiteleri arasında beşinci sırada

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, son üç yıldır Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) GreenMetric değerlendirmelerinde üst basamaklarda yer aldığını ve bu alanda yaptığı çalışmalarla rol model haline geldiğini belirtti.
Kapadokya Üniversitesi’nin GreenMetric hususundaki girişimlerine katkı sunmak amacıyla, ASÜ’de bir tecrübe paylaşımı toplantısı düzenlendi. Burada kısa bir açıklama yapan ASÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, GreenMetric çalışmalarını bütünleşik bir anlayışla yürüttüklerini vurguladı. Enerji yönetimi, sıfır atık, çevre düzenlemeleri, su kullanımı, çevreci ulaşım sistemleri, eğitim faaliyetleri… Çalışma alanlarının muhtelif olduğunu ve birbirini destekleyen nitelikler içerdiğini belirten Prof. Deligöz, “ASÜ, GereenMetric sıralamalarında devlet üniversiteleri arasında ilk beşte, UNİKOP kapsamında ise birinci sırada. Bunu daha da geliştirmek için gayret ediyoruz. Bu süreçte çalışma yapan kurumlarla da istişare ve tecrübe paylaşımının önemli olduğu kanaatindeyiz. Yükseköğretim kurumlarının birbiriyle temas ve dayanışma içinde olması önemli” dedi. Kapadokya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Akıllı da ASÜ’nün üç yıllık performansının etkileyici olduğunu belirterek, “2009-2011 yılları arasında görev yaptığım ASÜ’nün GereenMetric kapsamında yaptığı çalışmalar ve sıralamadaki yeri etkileyici. Kapadokya Üniversitesi de GereenMetric konusunda çeşitli faaliyetler yürütüyor ve ASÜ’nün tecrübesi bu noktada bizim için çok değerli” dedi.
ASÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy’un da katıldığı tecrübe paylaşımı toplantısı, çalışma alanları ve süreç yönetimi gibi konuların değerlendirilmesi şeklinde sürdü. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası