ASÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

ASÜ, en iyi genç üniversiteler arasında

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, 50 yaşın altındaki yükseköğretim kurumlarının farklı kriterlere göre değerlendirildiği en iyi genç üniversiteler listesinde, Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) yer aldığını söyledi.
Times Higher Education (THE) “Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri Sıralaması 2021” listesini yayımladı. 68 ülkeden 475 üniversitenin değerlendirildiği listeye Türkiye’den, içerisinde Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) olduğu 31 üniversite girebildi. ASÜ aynı zamanda bu yıl listeye ilk kez girebilen sekiz Türk üniversitesinden birisi de oldu. THE, Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri Sıralamasını, 50 yaşın altındaki yükseköğretim kurumlarını eğitim kalitesi, bilimsel araştırmalar, atıflar, uluslararası görünürlük ve endüstriyel gelirler ile bunlara bağlı toplam 13 alt başlığı değerlendirerek hazırlıyor. ASÜ, genel ortalamada 14.3-20.9 puanla 401+ sıralama bandında yer alıyor.
Rektör Şahin, henüz 15 yaşında olan ASÜ’nün en iyi genç üniversitelerden birisi olarak kıymetli bir başarıya imza attığını belirtti ve bu başarının gerçekleşmesine katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı