Aksaray’ın büyümesine katkı sağlayacak çalışma

Aksaray’ın büyümesine katkı sağlayacak çalışma

Aksaray Belediyesi tarafından 50 metrelik yeni bulvar çalışmalarında yol açma ve alt yapıdan sonra Mekanik Stabilizasyon Plenti (PMT) serimine, zemin güçlendirme çalışmalarına geçildi.
Aksaray’ın planlı büyümesine yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin gelişmesine katkı sağlamak, trafiği rahatlatmak, mesafeleri kısaltarak ulaşımı kolaylaştırmak amacı ile 50 metrelik yeni bulvarın çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

50 metrelik yeni bulvar, Sağlık beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Hacılar Harmanı Mahallesine bağlantısı sağlanan 6.5 kilometre uzunluğunda olacak. Yeni bulvar Aksaray’ın yollar arası bağlantılar ve mesafelerin kısalmasına sağlayarak Aksaray’ın büyümesine katkı sağlayacak.

‘ALTERNATİF BİR GÜZERGÂH OLACAK’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin Orta Anadolu’da hızla büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu ifade etti. Başkan Dinçer açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Şehrimizin planlı büyümesine katkı sağlamak amacı ile çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda 50 metre genişliğinde 6.5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvarda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şehrimizi bir uçtan bir uca bağlayacak olan yeni bulvar hizmete açıldığında alternatif bir güzergâh olacak. Yol açma ve alt yapı eksikliklerini giderdiğimiz bulvarın PMT serimi ve zemin iyileştirme çalışmalarına başladık. Çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı