Ataklı’dan Yaşlılar Haftası mesajı

Ataklı’dan Yaşlılar Haftası mesajı

Ataklı’dan Yaşlılar Haftası mesajı

Ataklı’dan Yaşlılar Haftası mesajı

 

Aksaray Valisi Şeref Ataklı Yaşlılar Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Ataklı, “Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir.”dedi.

Vali Şeref Ataklı, mesajında şunları söyledi:

“Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir.

Yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Yaşlı insanlarımıza gösterdiğimiz sevgi-saygı-hoşgörü onlara olan minnet borcumuzdur. Onların toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak, ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş bu insanlara, şükran ifadesi olacaktır.

Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir.

Yaşlılarımızla deneyim ve birikimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur.

Yaşlılara ve onlara bakan ailelerine yaşlıların kendi ev ortamında en az sorunlarla yaşayabilmelerini sağlamak için gerekli destek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce sunulmaktadır. Yerinde yaşlanma, diğer bir deyişle toplum içinde bakım yaşlı hastalara sağlanan hizmetlerde var olan temel felsefenin anahtar noktası olmalı, yaşlılar huzur, güven ve saygınlık içinde yaşamlarını sürdürebilmelidir.

Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, nice sağlıklı, mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı