Atıklar ekonomiye kazandırılacak

Atıklar ekonomiye kazandırılacak

ATIK TOPLAMA AYIRMA TESİSİ (TAT) VE I. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ’NDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Aksaray Belediyesinin atıkları ekonomiye kazandırmak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek adına hayata geçirdiği ‘Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ve I. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde inşaat çalışmaları sürdürülüyor.
Bu yılsonunda inşaat çalışmalarının tamamlanarak 2022 yılının ilk aylarında işletmeye açılacak olan tesisin mali değeri 4 milyon 750 bin TL olduğu biliniyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bu projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kaynaklarından 2 milyon TL’lik hibe desteği sağlandığını açıkladı.
ÇEVRE DOSTU PROJE
Dinçer, çevre dostu projesi ile ilgili yaptığı açıklamada tesisin işletmeye açıldığında atıkların ekonomiye kazandırılacağını vurguladı. Başkan Dinçer, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ile I. Sınıf Atık Getirme Merkezinin önemli olduğunu vurguladı. İnşaat çalışmalarının hızla sürdürüldüğünün altını çizdi.
Hacılar Harmanı Mahallesine 8 bin metrekare alan üzerine inşa edilen tesisin Toplama Ayırma Tesisi (TAT) ile I. Sınıf Atık Getirme Merkezi olarak iki ana bölümden oluşuyor. İnşaat aşamalarının büyük oranda tamamlandığı tesis Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık yönetim planı doğrultusunda işletilecek. Tesisin tüm alanlarında kurulumu tamamlandıktan sonra çevre kirliğini ciddi manada önleyecek geri dönüşebilen atıkların bertaraf edilerek tekrar ekonomiye kazandırılmasına imkân sağlayacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı