‘Bilginin kaynağı ise değerli öğretmenlerimizdir’

‘Bilginin kaynağı ise değerli öğretmenlerimizdir’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Dinçer, “Milletlerin kaderini belirleyen eğitim; sarsılmaz temeller üzerinde yükselen modern ve güçlü bir ülkenin de en önemli değeridir. Eğitimin baş mimarları ise öğretmenlerdir. Öğretmen, öğrettiğiyle birlikte eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen ve açığa çıkaran kişidir. İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbâli açısından büyük önem taşımaktadır.
Bu sebeple Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini yakalamak istiyorsak, bilginin önemini kavramak zorundayız. Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise değerli öğretmenlerimizdir.
Değerli öğretmenlerimizden her zaman olduğu gibi bundan sonra da beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeleridir. Öğretmenlerimizin bu ağır sorumlulukları bugüne dek büyük bir özveri ve azimle yerine getirdiklerini bilerek, ileride de bu kıymetli çabalarını sürdüreceklerine tüm kalbimle inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Emekli olmuş eğitimcilerimize Allah'tan sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyor, görevi esnasında şehit olmuş öğretmenlerimize başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Öğretmenler Günü anısına Kireçlik Mevkiinde 24 Kasım tarihinde saat 12.00’da Öğretmenler Hatıra Ormanı alanında 24 bin fidanın toprakla buluşturacağız. Tüm öğretmenleri fidan dikme törenine davet ediyouz” ifadelerine yer verdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı