Dr. Tekin’in projesi ikinci kez destek aldı

Dr. Tekin’in projesi ikinci kez destek aldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Nurcan Tekin’in yürütücüsü olduğu “Sosyobilimsel Konuların Öğretimine Yönelik Etkileşimli Etkinlikler” başlıklı proje, “TÜBİTAK-4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları” kapsamında ikinci kez desteklenmeye değer bulundu.
Projeye dair bilgiler veren Dr. Nurcan Tekin, fen alanı öğretmenlerinin sosyobilimsel konuları öğrenmelerini ve öğretmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Sosyobilimsel konuların bilimsel bir temeli olan ancak bireylerin üzerinde fikir birliğine varamadığı ve sıklıkla üzerinde tartışılan ikilemli konular olduğuna dikkat çeken Dr. Tekin, “COVID-19 salgını ve üretilen aşılar başta olmak üzere, genetiği değiştirilmiş organizmalar, nükleer enerji santralleri, uzay kirliliği, küresel iklim değişikliği gibi konular sosyobilimsel konulara örnektir. Hazırladığımız proje ile öğretmenlerimizin sosyobilimsel konuları öğrenmelerine ve derslerinde uygulamalarına yönelik etkileşimli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Hedef kitlemiz Türkiye’nin tüm illerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görev yapan Fen Bilgisi, Fizik, Kimya ve Biyoloji öğretmenleridir” dedi. Proje, çeşitli küresel ve yerel sosyobilimsel konuların öğretilmesi ile ilgili muhakeme, argümantasyon, eleştirel düşünme, drama, oyunlaştırma, 5E öğrenme modeli gibi yöntemlerin yer aldığı çok sayıda etkinliği içeriyor. Projeye ASÜ Eğitim Fakültesi başta olmak üzere, Türkiye’deki çeşitli üniversitelerden öğretmen eğitimi ve sosyobilimsel konularla ilgili çalışma yapan öğretim elemanları da katkı sunuyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Dr. Nurcan Tekin’i projesi münasebetiyle tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi.
1 Haziran’da başlayan proje başvuruları 27 Haziran’a kadar sürecek. Proje uygulaması ise 1-7 Ağustos 2021 tarihleri arasında ASÜ Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Projeye ilişkin detaylı bilgilere https://sosyobilim.wixsite.com/2021 web adresinden erişilebiliyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı