Gönüllülük timi mutluluk dağıtıyor

Gönüllülük timi mutluluk dağıtıyor

ASÜ’NÜN GÖNÜLLÜ GENÇLERİ KIRSALDAKİ ÖĞRENCİLERE NEŞE OLUYOR

Tadilat ihtiyacı olan bazı okul binalarının tadilatını yaparak çehresini değiştiren, kütüphane eksiği olan okullara el uzatarak öğrencilere kitap yuvası kazandıran gönüllü gençler, bir takım etkinliklere öğrencilerin yüreklerine dokunmayı da ihmal etmiyor.

Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri, Gençlik Merkeziyle koordineli olarak kırsal alanlarda bulunan okulları ziyaret ederek çocuklara neşe oluyor.

 

 

İlkokul öğrencilerinin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesi adına anlamlı bir çalışmaya imza atan ASÜ öğrencileri, bu davranışları ile takdir topluyor.

Son olarak Altınkaya köyünde ilkokulunu ziyaret eden gençler, burada oluşturdukları alanlarda çocuklarla futbol ve voleybol oynadı. Gençler, ip atlama, geleneksel çocuk oyunları ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocukların gönüllerine dokundu.  Öğrenci velileri çocuklar için harika bir etkinlik olduğunu ve çocukların çok eğlendiğini ifade ederek, “Çocuklarımızın gözlerinden sevinç ve mutlulukları okunuyordu” dedi.

 

 

SİZİN DE ÇORBADA TUZUNUZ OLSUN

ASÜ öğrencileri Gençlik Merkezi’nin gönüllülük çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek, herkesin bu mutluğa ortak olabileceği vurgusu yaptı. Gönüllük olgusunu açıklayan ve gençlere gönüllülük çağrısı yapan ASÜ öğrencileri şunları söyledi; “Gönüllü; bilgisini, zamanını ve emeğini iyiliğe dönüştürmek isteyen, hiçbir karşılık beklemeden toplumun yararına olan bir hedefe ulaşmak için gönülden çalışan kişidir. Kıymetli ve anlamlı desteğiyle kendi başına çalışabildiği gibi aynı hedefe odaklanan insanlarla ortak bir amaç için de hareket edebilir. Sizde bu amaçlar doğrultusunda gönüllü olabilir ve bu çalışmalara katılabilirsiniz. Tek gayemiz insan olmaksa insanları mutlu ederek güzel bir adım atabiliriz.” Foto-Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası