‘Hakikatler için sahadayız’

‘Hakikatler için sahadayız’

"Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programları kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Aksaray'da bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, bir kafede MHP İl Başkanlığınca düzenlenen kahvaltı programında ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Özdemir, burada yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla "Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programlarını başlattıklarını söyledi.
Bu program kapsamında ilk etapta 9 bölgede geniş katılımlı ve kapsamlı istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini anlatan Özdemir, "MHP kadroları Anadolu'yu karış karış gezmek suretiyle sahada çalışmalara başladık. Türkiye'nin her yerinde milletimizle beraber olmak ve buluşmak üzere sahada üstün bir gayretle sahada çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalarımız önümüzdeki süreçlerde de artarak devam edecek. Yarın Niğde'de olacağız. Böylelikle bu programlar kapsamında 40 ili gezmiş olacağız." diye konuştu.

‘TÜRKİYE BİR TEHDİT
SARMALIYLA KARŞI KARŞIYA’
Özdemir, böylesi bir hassas dönemde Türkiye'nin aldığı beka tehditleri ve Türkiye'nin hasım çevrelerinin faaliyetlerini yoğunlaştırdığını gözlemlediklerini ifade etti. Bu yoğunlaşan faaliyetlere karşı Türkiye ve Türk Milleti hassasiyetiyle MHP hem bugünü hem de yarınları değerlendirdiğini anlatan Özdemir, şunları konuştu: "Milletimizle omuz omuza, milletimizin dertlerine hemhal olarak bir ve beraber olduğumuz gerçeğini göstermek suretiyle sahadayız. Yorucu bir süreç içerisinden geçtik. Bu Kovid-19 pandemisi hem fert hem de toplumsal olarak insanları yordu. Bir kapanma süreci yaşadık. Yavaş yavaş hayatın normalleştiği sürecin içerisinde bulunuyoruz. Türkiye hemen her yönden ciddi manada bir tehdit sarmalıyla karşı karşıya. Cumhur İttifakı bünyesinde ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Etme Sistemiyle yapılan çok gayretli çalışmalar var. Bu gayretli çalışmalara maalesef ki bazı siyasi çevrelerin yalan ve iftira siyaseti gütmek suretiyle Türkiye'deki huzur iklimi ve istikrarı bozma girişimlerinin olduğunu da gözlemliyoruz."
Özdemir, MHP'nin "Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" gibi programlar düzenleyerek milletle hakikatleri paylaşacağının altını çizdi.

‘TÜRKİYE'DE İSTİKRARI
HEDEFLEYEN BİR PARTİYİZ’
Yakın süre içerisinde yaşanılan bazı olayların Türk Milletini ve kendilerini üzdüğünü aktaran Özdemir, şöyle devam etti:"Türkiye'de PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'nin meşru görülmesi girişimleri bizleri üzüyor. Bunu takiben "Sözde Kürdistan" ifadesinin bir siyasi parti genel başkanına ifade edilmesi ve buna tepki gösterilmemesi ve hemen ardından da şehidimizin yakının bacısına çok ağır galiz küfürlerin edilmesi. Bu durum zillet çevrelerince şehit ailesinin provokasyonu olarak değerlendirilmesi bizleri üzüyor. Bütün bunlar Türkiye'nin genel ve ana hatlar itibariyle götürülmek istenen yeri gösteriyor. MHP, Cumhur İttifakıyla Türkiye'de istikrarı hedefleyen bir partidir. Türkiye'de milli birlik ve beraberliğin, kardeşliğin daha da gelişmesi, perçinleşmesi için mücadele eden bir siyasi partiyiz."
Türkiye'ye sözde müttefik olan ülkelerin bilhassa "zillet ittifakı" çevreleriyle beraber müşterek bir yol birliği içerisinde olduğunu iddia eden Özdemir, şunları kaydetti: "ABD Başkanı Joe Biden'ın göreve gelmeden önce muhalefeti destekleyeceğim sözü. Yine CHP'li bazı isimlerin ABD'ye Türkiye'nin demokrasi mücadelesine destek vermesi çağrıları yapmaları. Bunlar mandacılığın daniskasıdır. Bu Türk Milleti'nden ümidini kestiğini veya Türk Milleti'nden bir beklentisi olmayan çevrelerin nerelerden beklentiye girdiğinin göstergesidir. Kanal İstanbul ile alakalı büyükelçilere gönderilen bir mektup hadisesi var. Her ne olursa olsun çareyi bu millette ve topraklarda aramayan hiçbir siyasi senaryoya bu milletin onay vermeyeceği manda ve himayenin kabul edilmeyeceğini Türk Milleti yüzyıl önce göstermiştir. Ne yazık ki bugün gelinen noktada Atatürk, manda ve himayenin kabul edilmeyeceği gerçeğiyle Türk Milleti'nin bağımsızlığı ve istiklali uğruna bir mücadele verirken bugünkü CHP, mandacı ve himayeci bir zihin yapısında olduğunu göstererek bir bakıma farklı noktalara mesaj veriyor. Bu durum CHP'nin Atatürk'ten ne kadar uzaklaştığını gözler önüne seriyor. Bu hakikatleri her yerde anlatacağız."  Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı