İş birliği imkânları görüşüldü

İş birliği imkânları görüşüldü

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, aynı havzadaki üniversitelerin ortak çalışma alanlarını genişleterek, akademik birikimi bölge potansiyeli ile uyumlu projelere dönüştürebileceğini söyledi.
Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, ASÜ Rektörü Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Aksaray ve Konya’nın gerek coğrafi gerek tarihi gerekse kültürel bakımdan birbirine yakınlık içinde bulunduğunu ve bu durumun üniversiteler için de geçerli olduğunu kaydeden Şahin, “Her iki şehrimiz de tarım ve sanayi başta olmak üzere pek çok alanda kıymetli değerlere sahip. Üniversiteler, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra akademik birikimi toplumsal faydaya dönüştürme adına da önemli çalışmalar üretmektedir. Aynı havzada yer alan, birbirine çeşitli parametreler bakımından yakınlık içinde olan yükseköğretim kurumlarının iş birliği içinde olması, yeni ve farklı projelerin üretilebilmesi açısından avantaj teşkil etmektedir” dedi. Öteden beri bunu sağlamaya yönelik her çalışmaya mümkün olan tüm katkıyı vermeye özen gösterdiklerine dikkat çeken ASÜ Rektörü, KTÜN ile de bilimsel, kültürel ve teknolojik bakımdan kurdukları iş birliklerini geliştirmek arzusunda olduklarını söyledi. KTÜN Rektörü Prof. Özçelik de ASÜ ile birlikte ortak projeler üretmek adına yapılması gereken çalışmalara katkı sunmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.
Ziyaret, plaket takdimlerinin ardından, kısa, orta ve uzun vadede yapılabilecek çalışmaların istişaresiyle tamamlandı.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı