Öğrenci kongresinde 168 bildiri sunulacak

Öğrenci kongresinde 168 bildiri sunulacak

Üçüncüsü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl düzenlenen “Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi” başladı.
Kongrenin açılış törenine çevrim içi bağlantıyla katılan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, katılım sağlayan herkese teşekkür etti ve çalışmanın hayırlara vesile olmasını diledi. Kongrenin sosyal bilimler vurgusuyla ön plana çıktığını ancak ilerleyen zaman içinde -bilimsel disiplinlerin birbirini etkilemesi ve yeni açılımlar sağlaması potansiyeli bakımından- teknik alanı da içerecek biçimde genişletilmesi hususunun düşünülebileceğini dile getiren Prof. Şahin, “Böyle olduğunda bilimsel disiplinlerin birbirini daha çok etkileyeceği bir sürecin ortaya çıkabileceği kanaatindeyiz” dedi. Lisansüstü çalışmaların akademiye intisabın başlangıcı sayıldığını ve Kongrenin bu bakımdan da önemli olduğunu dile getiren ASÜ Rektörü, sözlerini “Kongrenin düzenlenmesine emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde tamamlandı. Açılış töreninde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek de birer konuşma yaptı.
Üç gün sürecek olan “Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi”nde, 36 farklı üniversiteden katılımcılar 168 bildiri sunacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı