Öğrenciler renkli çalışmalara imza attı

Öğrenciler renkli çalışmalara imza attı

Aksaray’da öğrencilerin okula ısınmasını amaçlayan okul yönetimi, okulun duvarına öğrencilerle birlikte çizgi film karakterleri çizdi  

Aksaray’da pandemi sürecinde okuldan uzak kalan minik öğrencilerin yeniden okula ısınmasını sağlamak amacıyla renkli bir uygulamaya imza atan Çukuryurt Ortaokulu'nda öğretmenler, öğrencilerle birlikte duvara çizgi film karakterleri çizdi.  
  Aksaray’ın Eskil ilçesine bağlı Çukuryurt Köyü İlk ve Ortaokulu yönetimi, pandemi nedeniyle okuldan uzak kalan öğrencilerin yeniden okula ısınmalarını sağlamak için farklı ve renkli bir çalışmaya imza attı. Okulun yıkık olan bahçe duvarı Aksaray Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve vatandaşların desteği ile yeniden yaptırılırken, beyaza boyanan duvara çizgi film kahramanlarını çizmek için öğrencilere davet gönderildi. Renkli davete kayıtsız kalmayan minik öğrencilerin hepsi okula gelerek eğlenceli eğitim için kolları sıvadı. Minik öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte beyaza boyanan bahçe duvarının üzerine sevdikleri çizgi film kahramanlarının resmini çizdi. Ardından renklendirmeye geçen öğrenciler, çizilen çizgi film kahramanlarını zevklerine göre boyadı. 
‘HEM EĞLENDİK, HEM TASARLADIK’
6&inci sınıf öğrencisi Musa Sarısakal, eğlenceli bir eğitim olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimizle beraber duvarı boyuyoruz. Kuruduktan sonra üzerine çizgi film karakterlerini çizip onları renklendirip daha da güzel şekle sokuyoruz. Eğlenceli oldu, güzel vakitler geçirdik. Hem hikaye okuduk, hem eğlendik, hem de tasarladık” dedi.
Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kılıçer, uygulamanın telafi eğitimi kapsamında gerçekleştirildiğini belirterek, “Çukuryurt İlk ve Ortaokulu'nun 1968 yılında yapılan duvarının kötü olduğunu gördük. Duvarı köylüyle birlikte devlet millet iş birliği ile yaptık. Telafi eğitimi kapsamında bu duvarımızı güzelleştirelim, okulumuzu daha cazip hale getirelim diye boya ve çizgi film figürleri ve diğer derslerle ilgili simgeleri duvarlarımıza çizdik. Böylelikle öğrencilerimiz hem dışarıdan hem ders ve teneffüslerde içeriden çalışmalar yaptık. Burada eğitime önem veren eğitimci Valimiz Hamza Aydoğdu’ya, bu işte emek harcayan öğretmenlerimize, öğrencilerimize velilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Okul Müdürü Turgay İriş, öğrencileri okula ısındırmak amaçlı böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz uzun bir dönem pandemiden dolayı okullara gelemediler. Bu süreçte tabi ki öğrencilerimiz okuldan uzak oldukları için doğal olarak soğudular. Öğrencilerimizin okula karşı biraz daha ısınmalarını sağlayabilmek adına okul duvarımızı yenilettik ve öğretmen ve öğrencilerimizle boyadık. Sonrasında öğrencilerimiz duvara resimleri çizdiler. Öğrencilerimizi biraz daha okula alıştırma, ısındırma adına, aitlik duygusunu da oluşturmak adına böyle bir çalışma başlattık” şeklinde konuştu. (İHA)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı