Öğrenciler uygulamaları sahada görecek

Öğrenciler uygulamaları  sahada görecek

Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, saha uygulamalarının öğrenmenin en temel parçalarından birisi olduğunu ve farklı akademik alanlar için bu uygulamaları genişlettiklerini söyledi.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında öğrencilerin uygulamaları yerinde görmesini içeren bir iş birliği protokolü imzalandı. Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, saha uygulamalarının öğrenmenin en temel parçalarından birisi olduğunu ve farklı akademik alanlar için bu uygulamaları genişlettiklerini söyledi.

Rektör Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Hizmet Bölümü’nün çalışmalarının bu protokolle biraz daha genişleyeceğini belirtti. Bu bölümde eğitim-öğretim gören öğrencilerin akademik bilgileri derslerde aldıklarını, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda ise saha uygulamalarını yakından görebileceklerini dile getiren Şahin, “Uygulamaların bizzat içinde olmak öğrenme sürecini pekiştiren önemli bir ayrıntı. Biz, öğrencilerimizin uygulama alanlarını genişletmeye gayret ediyoruz. Farklı akademik disiplinler için farklı kurumlarla görüşüyoruz. Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerimizi kapsayan bu protokolün hayata geçmesine katkı sunan İl Müdürü İsrafil Aktürk’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Aktürk de ASÜ ile birlikte çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yapılan açıklamaların ardından ilgili protokol metni imzalandı ve uygulamaya dair detaylar görüşüldü. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası