‘’Sağlık çalışanları yılın her günü baş tacımız’’

‘’Sağlık çalışanları yılın her günü baş tacımız’’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, ‘14 Mart Tıp Bayramı’ münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Erel, yazılı açıklamasında şu sözlere yer verdi. “Ülkemizin dört bir yanında sağlıklı bir toplum için emekleri, fedakârlıkları ve önce insan, önce sağlık diyerek mesai kavramı gözetmeden, özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımızın, 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum. Canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızı yılın bir günü değil her günü baş tacı etmemiz gerekir. İnsanların huzurlu ve sağlıklı yaşaması için emek harcayan bir mesleğin çalışanlarının da bu saygı ve hürmeti tam anlamıyla hak ettiklerine inanıyorum. Sağlık çalışanlarının özlük haklarının, çalışma koşullarının ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, mesleklerini yerine getirirken güvenlik endişesi yaşamamaları ve bütün sorunlarının bir an önce yetkililerimiz tarafından giderilmeli, pandemi sürecinde çok yorulan sağlık personelinin, biraz nefes alması için atama bekleyen sağlıkçılarımıza bir önce atama hakkı verilmeli, sağlıkçılarımızın sahip oldukları hakları geliştirerek hak ettikleri haklar bir an önce verilmelidir. Özellikle Covid-19 salgını döneminde gece gündüz demeden insanüstü özveriyle, eşinden, evinden, çocuğundan günlerce, haftalarca ayrı kalarak insanlığın ve Ülkemizin sağlıklı geleceği için çalışan, çaba gösteren, özellikle bu salgın döneminde yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu kutsal ve saygın mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, tüm insanlarımız için sağlık, huzur ve esenlikler dilerim’’.(Haber Bülteni)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı