Tarık Buğra Panelinin kapanışı Aksaray’da

Tarık Buğra Panelinin  kapanışı Aksaray’da

Anadolu Mektebi tarafından Aksaray Belediyesi ve Aksaray İlMilli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Aksaray, Niğde ve Nevşehir illerindegerçekleşen "Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” panelinde 25şehirden 100 panelist öğrenci, Tarık Buğra’nın farklı yönlerini ele alarakdeğerlendirdi.

3 gün boyunca süren çeşitli etkinlik sonrasında panelinkapanışı yine Aksaray’da gerçekleşti.

"Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra"başlığı altında düzenlenen panel, tiyatro, söyleşi ve yazar buluşmalarıprogramı birçok lise ve dengi okulda devam etti.

Yunus Emre Anadolu Lisesi, Kanber Demir Anadolu Lisesi,Şehit Ali Er Anadolu Lisesi ve Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesibaşlayan "Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra" panelininkapanışı Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yapıldı.

Programa Tarık Buğra'nın eşi Hatice Bilen Buğra, MilliEğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yazar grubu, akademisyenler, okul öğretmenlerive öğrenciler katıldı.

Yazar okumalarında Tarık Buğra’nın eserlerini okuyanpanelist öğrenciler; Yazarın Türk edebiyatına katkıları, edebi kişiliği,düşünce yapısı ve kaleme aldığı eserlerin özgünlüğü ele alarak anlattılar.

Panelin değerlendirme konuşmasını, Yazarın eşi Hatice BilenBuğra, Anadolu Mektebi Kurucu üyesi Durmuş Günay, Milli Eğitim Müdürü Hacı ÖmerKartal ve akademisyenler yaptı.

Aynı günün akşamında Zinciriye Medresesinde Yazarbuluşmaları programı gerçekleşti. Yazar buluşmasına panele dinleyici olarakgelen 150’e yakın öğrenci grubu katıldı. Öğrenciler, yazar ve akademisyenlerlesohbet etme fırsatı buldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı