Gündem

‘Ağaçlar kitap açtı’ projesi farkındalık yaratıyor

OKUL MÜDÜRÜ RECEP ÇELEN, “ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİ GÖKYÜZÜ, BEREKETİN SİMGESİ TOPRAK,  SEVGİNİN SİMGESİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ VE BİLGİNİN SİMGESİ OLAN KİTABI BULUŞTURDUK” ÖĞRENCİLERİN OKUL BAHÇESİNDE AĞAÇLAR KİTAP AÇTI ETKİNLİĞİ Aksaray 23 Nisan..

‘Ağaçlar kitap açtı’ projesi farkındalık yaratıyor
banner

OKUL MÜDÜRÜ RECEP ÇELEN, “ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİ GÖKYÜZÜ, BEREKETİN SİMGESİ TOPRAK,  SEVGİNİN SİMGESİ OLAN ÇOCUKLARIMIZ VE BİLGİNİN SİMGESİ OLAN KİTABI BULUŞTURDUK”

ÖĞRENCİLERİN OKUL BAHÇESİNDE AĞAÇLAR KİTAP AÇTI ETKİNLİĞİ

Aksaray 23 Nisan İlköğretim okulunda 400 öğrenci okul bahçesinde ‘Ağaçlar kitap açtı’ sloganıyla okuma etkinliği düzenledi.

Okul Müdürü Recep Çelen, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin ilköğretim haftasında kitap okuyarak farkındalık yarattıklarını söyledi. Çelen, “Ağaçlar kitap açtı sloganıyla başlattığımız proje kapsamında ilköğretim haftasında dünyanın en güzel 4 olayını burada buluşturduk. Özgürlüğün simgesi gökyüzü, bereketin simgesi toprak,  sevginin simgesi olan çocuklarımız ve bilginin simgesi olan kitabı buluşturduk. Bu tip etkinlerimizi sürdüreceğiz. Okul bahçesinde ağaçların altında öğrencilerimiz kitap okuyacak. Hava soğuk olunca da okulumuzda okuyacaklar. Kitap okumanın ve doğanın güzelliğini öğrencilerimize aşılayacağız. Etkinliğimize 400’e yakın öğrencimiz katıldı. Öğleden sonra da ortaokul öğrencilerimizle aynı etkinliği yapacağız. Projemize öğrencilerimizin yanında velilerimizde ciddi anlamda destek verdi. Onlarda öğrencilerle birlikte kitap okudular. Okuma etkinliğimize çocuklarımız koşarak geldiler. Bunun sebebi ise ilgidir. Öğrenciyi seversen, veliye saygı gösterirsen ve öğrencileri dinlersen onlarda siz bir şey istediğinizde koşarak gelir. Bu ışık bunun ışığıdır” dedi.

‘OKYANUSTA BİR DAMLA OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE’

Projesinin mimarı sınıf öğretmeni Şehriban Çıtak ise , “İlköğretim haftası kutlama programında sorumlu öğretmenlerden biriyim. Müdürümüze böyle bir fikir sunduğumuzda çok pozitif bakarak etkinliğimize destek verdi. İlköğretim haftasını farkındalık eğitimi olarak kutlamaya karar verdik. Umarım Aksaray’ımızda okullarımızda bu tarz farkındalık eğitimleri artar. Okyanusta bir damla olabildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.Öğrenci velisi Selma Fidan ise, “Okulumuzda ağaçların altında bir okuma etkinliği yaptık. Bizde çocuklarımıza destek vermek için veliler olarak geldik. Bu etkinliği hayata geçiren sınıf öğretmenimiz ile okul müdürümüze teşekkür ederiz. Çok farklı bir etkinlik oldu” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası