Gündem

Aile haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü

Aksaray’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde ’Ailemiz istikbalimiz’ sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi. Ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’da da 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl..

Aile haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü
banner

Aksaray’da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde ’Ailemiz istikbalimiz’ sloganıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

Ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’da da 15-21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından “Ailemiz istikbalimiz” sloganıyla gerçekleştirilen yürüyüşe Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Nurettin Ulaş, kurum müdürleri, STK Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Aksaray Belediye Binası önünde başlayan yürüyüş, valilik binası önünde son buldu.

Yürüyüş etkinliğinin bütünleşme ve manevi bir atmosfer oluşturduğunu ifade eden Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu “Bilindiği üzere 15 Mayıs 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararı ile her yıl 15 Mayıs günü aile haftası olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda bizde Aksaraylılar olarak meydandayız. Aksaray belediyesinin önünden valilik binasının önüne kadar gençlerimizle, çocuklarımızla, öğrencilerimizle ve vatandaşlarımızla bir yürüyüş yaptık. Burada bir bütünleşme ve manevi bir atmosfer oluşturmaya çalıştık. Bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü aile, güçlü millet, güçlü devlet sloganı üzerinde devlet olarak yoğunlaştık. Bu kapsamda daha güçlü bir aile yapısı oluşturmak için Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı bünyesinde çok güzel hizmetler verilmektedir. Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğünün organizasyonlarıyla biz bütün ailelere her an ve her zaman devamlı ve sürekli olmak üzere eğitimler verilmektedir. Çocuklarımıza anne ve babalarımıza çeşitli eğitimler verilerek güçlü bir aile nasıl oluşur ilkesi üzerinde eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Tabi bunun yanında engellilerimiz var, şehitlerimiz var, gazilerimiz ve aileleri var, korunmaya muhtaç çocuklarımız ve yaşlılarımız var onlara da çok özel bir ilgi, alaka ve eğitimler vererek aile içerisinde uyum noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda devlet olarak bu eğitimleri daha da farklılaştırma konusunda başta üniversitemiz olmak üzere Milli Eğitim ve bütün kurum kuruluşlarımız farklı politikalar oluşturma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu gün görüldüğü üzere bir şenlik havası var bir bütünleşme var. Biz bütün aile fertlerinin gönülden mutlu olmasını istiyoruz. Valilik olarak herkesin yüzü gülsün istiyoruz. Her aile mutlu olunca Aksaray’da mutlu olacak Türkiye daha mutlu olacak. Bu düşüncelerle bütün Aksaraylıların aile haftasını kutluyorum aileleri ile çocuklarıyla yaşlılarıyla mutlu huzurlu bir gelecek diliyorum” ifadelerine yer verdi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası