banner
Siyaset

‘AK İcraatlar’ anlatıldı

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘AK İcraatlar’ konulu toplantıda 2002 yılından bugüne kadar AK Parti hükümeti tarafından yapılan yatırımlartanıtıldı.AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Türkiye’nin..

‘AK İcraatlar’ anlatıldı
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘AK İcraatlar’ konulu toplantıda 2002 yılından bugüne kadar AK Parti hükümeti tarafından yapılan yatırımlartanıtıldı.AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Türkiye’nin her bir köşesinde şahlanış adımları atılacağını ve Aksaray’ın da bu manada şuan ki konumundan çok daha ileri seviyelere geleceğini vurguladı.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN HİZMET VURGUSU

Toplantıda katılımcılara kısa bir konuşma yapan AK Parti Aksaray Milletvekili Adayı Av. Sinan Özkan, “İşimiz hizmet, gücümüz millet düsturuyla başladığımız bu hizmet kervanında durmak yok yola devam ilkesiyle bugünlere geldik. Türkiye’nin 100. Yılı şahlanış yılımız olacak. ‘Doğru Zaman Doğru Adam’ ilkesiyle liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili adaylarından Sevinç Kasal, katılımcılara teşekkür ederek, “Biz büyük bir aileyiz. Milletimiz 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı vizyonumuza liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği verecektir” diye konuştu.

Milletvekili adaylarından Hüseyin Altınsoy, Aksaray’a gelecek her yatırım için Ankara’da her kapıyı çok defa aşındırdıklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hem yerelde hem de genelde çok büyük işler yaptık. Yaparsa yine AK Parti yapar diyoruz. Başlasın Türkiye ve Aksaray Yüzyılı. Yarın değil hemen şimdi” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ise görevde olduğu süre boyunca Aksaray’ın menfaatine olan güzel işler ortaya koyduklarını ifade ederek, özellikle alt yapı çalışmaları, kentsel dönüşüm projesi, yeni sanayi sitesinin inşası konularına vurgu yaptı. Kendinden önce görevde olan belediye başkanlarının çalışmalarına yenilikçi birçok proje ile destek olarak Aksaray’ı modern şehir havasına büründürdüklerini ifade eden Dinçer, Türkiye Yüzyılı’nda Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Aksaray’ın da şahlanışa geçeceğini vurguladı.

‘NELER YAPTIĞIMIZI MUHALEFETTE MİLLETİMİZ DE ÇOK İYİ BİLİYOR’

Konuşmacıların ardından kürsüye çıkan AK Parti 27. Dönem Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Cengiz Aydoğdu, 2002-2023 yılları arasında AK Parti iktidarında eğitimden sağlığa, tarımdan spora, sanayiden turizme varana kadar birçok alanda yapılan yatırımları anlattı.

Aksaray’ın hızla büyüdüğünü söyleyen Aydoğdu, şehrin 10 yıl sonra büyükşehir olabilecek statüye geleceğini ifade etti.

Yatırımlarda dikkat çeken konuları ayrıntılarıyla anlatan Aydoğdu, “Eğitim konusunda öğrenci sayımız yüzde 20 artarken, öğrenciye hizmet veren öğretmen ile derslik sayımız ise yüzde 300 ile 400 artmıştır. İşte bu AK Parti farkıdır. Şu anda Türkiye standartlarının çok üstündeyiz.Bir sınıfa neredeyse 19-21 öğrenci düşüyor. İstanbul’da ise bu rakam 40-50 civarında. Şehrimizdeki spor salonu sayımızı da 5’ten 20’ye çıkarttık. Yakın zamanda Aratol bölgesine 120 dönümlük bir yere büyük bir statkazandıracağız. Üniversitemizin en önemli bölümlerinden biri olan tıp fakültemizde mezun veriyor. Önümüzdeki günlerde diş hekimliğinde poliklinik hizmetlerine başlayacağız. Seneye ise öğrenci alımlarımız başlayacak” dedi.

‘400 YATAKLI YENİ ŞEHİR HASTANESİ YAPACAĞIZ’

Aksaray’a 400 yataklı şehir hastanesi yapılacağının müjdesini veren Aydoğdu, şöyle konuştu:“2019 yılında hastanemiz pandemiyle birlikte ilk sınavını verdi. 600 yataklı hastanemize, tıp fakültesini açınca sağlık bakanımızı da ikna ettik veyanına ek hastane yaparak yatak sayımızı 940’a çıkardık.Bizim burası üniversite araştırma hastanesi. Şu anda belediye başkanımızla beraber yer çalışmalarına başladık ve inşallah yeni dönemde 400 yataklı şehir hastanemizin inşaatına başlayacağız. Onun müjdesini de buradan vatandaşlarımıza duyuruyorum. Bütün ilçelerimizdeki hastanelerimizi kamu hastanesi statüsüne getirdik.  Önümüzdeki süreçte her ilçemiz ihtiyacı olan doktorubulabilecek. En son hastanemizi Sultanhanı ilçemizde açtık. Eskil ve Ortaköy ilçelerimizde biri 50 diğeri 75 yataklı olan 2 hastanemizin ihalesinibu yıl yapacağız.”

‘HİZMET EDERKENTEHDİT EDİLDİK’

Aksaray kamuoyunda,birçok icraat gerçekleştirdiklerini ve ‘ne yaptılar’ algısıyla karşılaştıklarını belirten Aydoğdu, “Hizmet yapmamıza rağmen eleştirilere maruz kaldık. ‘Aksaray’a ne yaptılar’ söylemi muhalefet söylemidir. Algı için gerçeklikten uzak tutularak söylenmiş sözdür. Bizim yaptıklarımız da yapacaklarımız da ortadadır. Onlar gerçek olduğu için bu soruyu sormuyor. Onlarda halkımız da AK Parti iktidarında Aksaray’ın geldiği noktayı çok iyi biliyorlar. İnsanlar sandıkta geleceklerini, umutlarını; şehirler yarınlarını belirlemek için oy kullanır. Biz yaptıklarımızla yarınlara umut oluyoruz. Milletimiz de bunu çok iyi biliyor” dedi.

Şu anda günlük 7 bin ile 9 bin arası poliklinik sayımız var. Burada 70-80 kişiden şikayet olabilir. Bundan sağlık hizmeti verilmiyor sonucu çıkmaz. Hastanemizde koçlar gibi sağlık hizmeti veriyoruz. Hastane ekibimiz aslanlar gibi çalışıyor. Günde 7-9 bin hastaya bakılan yerde şikâyet elbette oluyor. Bu insan tabiatında var. Her toplumda beğenmeyenler olur. Hata ve yanlışlarda olur. Bunu biz kamuoyuna anlatıyoruz” diye konuştu.

‘KIZILIRMAK SUYU SARIYAHŞİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN’

Aksaray’ın bir tarım şehri olduğuna vurgu yapan Aydoğdu şu sözleri söyledi: “Aksaray Türkiye tarımında sıralamaya giren bir ilimizdir. En büyük sorunumuz ise tarımsal sulamadır. Şehrimiz ülkemizin en kurak ilidir. Tuz Gölü havzasında olduğumuz için sıkıntıları biliyoruz. Sarıyahşi ilçemizde 2 bin 400 hektarlık alandaki tarım arazilerimizi Hirfanlı Barajı’ndan su alıp önümüzdeki günlerde sulayacağız. Kızılırmak’tan ilk suyu Sarıyahşi ilçemize getirmiş oluyoruz. Devamında Hirfanlı Barajı’nın üst tarafından yeni bir hatla Sultanhanı ve Eskil ilçelerimizi suya kavuşturacağız.”

‘ŞEHRİN GİRİŞİNE KÜLLİYE YAPIYORUZ’

‘Şehrin girişine mezarlık yapılıyor’ diyenlere buradan cevap vermek istediğini ifade eden Aydoğdu, “Şehrin girişine güzel bir külliye yapıyoruz. Mezarlık ise içeride vadide kalıyor ve gözükmüyor. Çok sık ve modern bir alan olacak ve hepimizin mekânı olacak. Biz anlatmaktan siz dinlemekten yoruldunuz. Bunu yapanlar ise yapmaktan yorulmadı. Bunların hepsi Recep Tayyip Erdoğan sayesinde yapıldı. Hizmetlerin devamı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçmemiz lazım” diye konuştu.

Oldukça geniş bir katılımın olduğu toplantıda AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray Milletvekili Adayları Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, Sevinç Kasal, Av. Sinan Özkan, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve çok sayıda partili katıldı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası