Gündem

AK Parti’de aday adaylığı  başvurusunda son gün

Yerel seçimler öncesi AK Parti’de yaşanan aday adaylığı sürecinin devam ettiğini belirten AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 22 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da sona ereceğini açıkladı. 1..

AK Parti’de aday adaylığı  başvurusunda son gün
banner

Yerel seçimler öncesi AK Parti’de yaşanan aday adaylığı sürecinin devam ettiğini belirten AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 22 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da sona ereceğini açıkladı.

1 Ocak 2024 itibariyle seçim süreci ve seçim takviminin resmen başlayacağını kaydederek şu ifadelere yer veren İl Başkanı Hamza Aktürk, “Önümüzde AK Parti’nin Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir demokrasiyle seçim zaferini kutlayacağı 31 Mart yerel seçimleri var. Türkiye de AK Parti Belediyeciliği halkımızın teveccühü ile yeniden iş başına gelecektir. Aksaray da yoğun canlı bir seçim süreci geçiriyoruz. Aday adaylık başvuruları devam ediyor. Bir birinden kıymetli arkadaşlar millete hizmette yarışmak adına başvurularını yapıyorlar. Milletimize hizmetkârlık yolunda en önemli adım yerel seçimler ve belediyeciliktir. Türkiye Yüzyılı inşası yolunda var gücümüzle çalışmak suretiyle bu yerel seçim sürecini de zaferle taçlandıracağız. Aday olmak isteyenler için başlayan istifa süreci devam ediyor. 1 Aralık’ta sona erecek. Fakat istifa edecek AK Parti Aday adaylarımızın 21 Kasımda istifa ederek son gün 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’a kadar aday adayı olması gerekiyor. 1 Ocak 2024 itibariyle de seçim süreci ve seçim takvimi resmen başlayacak.”

‘BAĞIŞLAR GAZZEYE GİDECEK’

Bağışlar konusunda da bilgilendirmede bulunan Aktürk, “Büyükşehrin dışında kalan il belediye başkan adaylarımız 30 bin lira, ilçe belediye başkan adaylarımız 20 bin lira, belde belediye başkanı adaylarımız 10 bin lira, belediye meclis üyeleri ile il genel meclis üyelerinden de 5 bin lira bağış almak suretiyle aday müracaatlarını kabul ediyoruz. Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarını karşılanması için AFAD üzerinden kendilerine ulaşmış olacak. 18-30 yaş arası genç ile kadın adaylardan belirlenen miktarın yarısı, engelli adaylardan ise 4’te biri alınıyor. Temayül yoklamamız ise 26 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında elektronik ortamda yapılacak.”

‘ADAYLIK BAŞVURUSU YAPAN TÜM PARTİLİLERİMİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR’

Temayül yoklamasının sonuçlarının da genel merkez tarafından değerlendirileceğini, son kararı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceğini vurgulayan İl Başkanı Aktürk, “Aksaray’da İl Belediyemize, ilçe, belde belediyelerimize, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliklerine yoğun ilgi var. Adaylık başvurusu yapan tüm partililerimiz bizim için değerlidir. Aday adayları arasında kardeşlik hukuku geçerlidir. Parti üst yönetimimizin davamızı en iyi şekilde temsil edecek adayları belirleyeceğine inancımız tamdır. Bundan sonraki süreçte bize düşen görev, belirlenen adayımızın yanında durmak ve seçim çalışmalarında her türlü desteği vermektir. Seçimlerin ülkemize şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. AK kadrolarla yine kazanan milletimiz olacaktır. Tüm Aksaraylı hemşerilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası