banner
Gündem

‘Aksaray 5 yılda ışıl ışıl görünüme kavuştu’

BAŞKAN DİNÇER; ‘’DAHA AYDINLIK BİR AKSARAY İÇİN YENİ DÖNEMDE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’ın Orta Anadolu’nun hızla büyüyen şehirleri arasında yer aldığını söyledi. Aksaray’ın yenilikçi projeleri..

‘Aksaray 5 yılda ışıl ışıl görünüme kavuştu’
banner

BAŞKAN DİNÇER; ‘’DAHA AYDINLIK BİR AKSARAY İÇİN YENİ DÖNEMDE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’ın Orta Anadolu’nun hızla büyüyen şehirleri arasında yer aldığını söyledi. Aksaray’ın yenilikçi projeleri ile son 5 yılda ışıl ışıl bir görünüme kavuştuğunu aktaran Dinçer, şehre görsel güzellik kazandırmak amacı ile hayata geçirilen çalışmalardan bahsetti.

Aksaray’da gözle görülür değişimler yaşandığını aktaran Dinçer, şöyle konuştu: “Dekoratif aydınlatma çalışmaları, peyzaj çalışmaları, yeni nesil trafik ışıkları, tarihi binaların aydınlatılması, ay yıldızlı aydınlatmalar ve şehir giriş çıkışlarının aydınlatılması gibi çalışmalar yaptık. Atatürk Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı, Aşık Molla Caddesi ve Ebulfeyz Elçibey Caddesi gibi ana arterlere enerji tasarruflu dekoratif led aydınlatma yerleştirdi. Ana arterlere yerleştirilen 500 adet dekoratif led aydınlatmalarla enerjide yüzde 60 tasarruf sağlanarak belediyemizin bütçesine katkı sağlamış olduk. Şehrin yeniden yeşil Aksaray olarak anılması adına park, bahçe ve yeşil alanlara 5 yılda 100 binden fazla yetişmiş ağaç diken ekiplerimiz şehri güzelleştiren fidanları da seralarımızda yetiştirdi. Şehrin iklimine uygun türlerin yetiştirilerek toprakla buluşturulduğu ağaçlandırma çalışmaları kapsamında kişi başına düşen yeşil alan varlığı 3 kat arttırıldı. Yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile istediğimiz başarıyı elde eden belediye ekiplerimiz orta refüjleri podima taşları ve çeşitli görsel materyallerle süsledi. Şehrimizi modern kent kimliğine kavuşturmak amacıyla ulaşım alanında yeni nesil trafik ışıkları uygulaması yaptık. Şehrin birçok noktasında mevcutta bulunan yıpranmış ve kötü görüntülere neden olan trafik ışıkları daha kullanışlı sürücülerin daha çok dikkatini çeken yeni nesil ışıklandırmalarla değiştirildi. Binlerce yıllık tarihi geçmişe sahip olan kadim şehrimiz Aksaray’da ecdat yadigârı birçok tarihi yapı bulunuyor. Bu yapıların mimari güzelliklerini ortaya çıkartmak amacı ile Ulu Cami, Aksaray Lisesi, şehitlik kapısı gibi yapılarda yaptığı aydınlatma çalışmaları ile tarihi dokuların ihtişamını ortaya çıkartmaya çalıştık.”

Şehrin kavşak noktalarının ve giriş çıkışlarının vitrin özelliği taşıdığı anlayışı ile hareket ettiklerini ifade eden Dinçer, bayrağımızın simgesi olan Ay ve Yıldız sembollerini ışıklandırmalarla birçok noktaya yerleştirildiğini söyledi.

Aksaray’a 5 yıllık görev süreci içerisinde büyükşehir ölçeğinde projeler kazandırdıklarını belirten Başkan Dinçer, daha aydınlık daha estetik bir Aksaray için yeni dönemde de çalışmalarının devam edeceğini söyledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası