banner
Genel

Aksaray Barosu Tiyatrosu performansıyla alkışlandı

Aksaray Barosu bünyesinde, sanatsever avukatların kurduğu tiyatro topluluğu ilk kez seyirci karşısına çıktı.  Fazıl Somuncuoğlu’nun yönetimindeki “Kaynanam Nasıl Kudurdu?” oyunu, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı isimdeki eserinden uyarlanan komedi Aksaray halkı..

Aksaray Barosu Tiyatrosu performansıyla alkışlandı
banner

Aksaray Barosu bünyesinde, sanatsever avukatların kurduğu tiyatro topluluğu ilk kez seyirci karşısına çıktı.  Fazıl Somuncuoğlu’nun yönetimindeki “Kaynanam Nasıl Kudurdu?” oyunu, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı isimdeki eserinden uyarlanan komedi Aksaray halkı tarafından beğenildi.

Oyunda; rahmetli eşinden kalan Hüseyin Rahmi Bey Yalısında oğlu Harun, kızı Vehibe, damadı Nihat ve hizmetçileri Katya ile birlikte yaşayan Ayşe Makbule hanımın Azmiye hanımla tanışarak genç avukat Vassaf bey ile evlenme serüveni ve bu serüvene dahil olan Dr. Cafer bey ve Yahya Beylerin yaşadığı olaylar anlatılıyor. Performansta yer alan oyuncular Av. Yasin Bulduk, Av. Cumali Altınsoy, Av. Merve Doğan, Av. M. Şamil Yaşkeçeli, Av. Merve Avan, Av. Özlem Uz, Av. Tuğçenur Çelik ve Av. Hüseyin Okumuş olmak üzere adeta sahneyi esprileri ve doğaçlamalarıyla izleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Sahne sonunda Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir ve Adli Yargı Adalet Komisyonu başkanı Gökhan Oflaz oyuncuları ve yönetmen Fazıl Somuncuoğlu’nu emek ve başarılarından dolayı tebrik etti. Aksaray Baro Başkanı Av. Ferit Köse ise oyun yönetmeni Fazıl Somuncuoğlu’na teşekkür plaketi ve çiçek takdim ederken sahne alan oyuncular adına yönetmen Fazıl Somuncuoğlu da Av. Ferit Köse’ye sanata desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Gecenin sonunda sahne ışıkları kapanırken seyircilere bir sonraki oyunları için davet eden Aksaray Barosu Tiyatro Topluluğu, Aksaray seyircisini bir merak ve heyecana davet ediyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası