Özel

Aksaray Belediyesi iki büyük festivale ev sahipliği yapacak

AKSARAY BELEDİYESİ BAĞ BOZUMU VE ÜZÜM FESTİVALİ İLE KİTAP GÜNLERİ FUARI’NA HAZIRLANIYOR Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Ekim ayının farklı etkinliklerle dolu dolu geçeceğini söyledi. Bu yıl 2’ncisini düzenleyecekleri..

Aksaray Belediyesi iki büyük festivale ev sahipliği yapacak
banner

AKSARAY BELEDİYESİ BAĞ BOZUMU VE ÜZÜM FESTİVALİ İLE KİTAP GÜNLERİ FUARI’NA HAZIRLANIYOR

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Ekim ayının farklı etkinliklerle dolu dolu geçeceğini söyledi. Bu yıl 2’ncisini düzenleyecekleri ‘Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali’ ile Aksaray’ın üzüm ve pekmezini tanıtacaklarını aktaran Dinçer, ‘Kitap Günleri Fuarı’ ile de 7’den 70 tüm vatandaşları bir araya getireceklerini belirtti.

 ‘GÜZEL BİR FESTİVAL İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR’

Ekim ayı etkinliklerinin ilk olarak üzüm festivali ile başlayacağını belirten Dinçer, gazetecilere festivale ilişkin açıklamalarda bulundu. Dinçer, “8 Ekim’de Karkın köy muhtarlığı ile birlikte bağ bozumu ve üzüm festivalimizin 2’ncisini gerçekleştireceğiz. Bu yıl kapsamını biraz daha genişlettik. Kazanlarda pekmezlerimiz kaynayacak. Vatandaşlarımızın katılımı ile üzüm toplayacağız. Daha sonra diğer köylerimizden pekmez kaynatan vatandaşlarımızla birlikte en güzel pekmez yarışması yapılacak. Amacımız Aksaray’ı ve pekmezimizi tanıtmak, Hasan Dağı ve üzümlerimizi markalaştırmaktır.  Bölgedeki vatandaşlarımızı da festival havasında eğlendirmek istiyoruz. Güzel bir festival için çalışmalarımız sürüyor. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz” dedi.

‘KİTAP FUARI BU YIL DAHA KAPSAMLI OLACAK’

Bu yıl 5’incisini düzenleyecekleri kitap günleri fuarının da 14 Ekim’de kapılarını Aksaray halkına açacağını ifade eden Dinçer,   “9 gün boyunca Pazar pazarı alanı içerisinde gerçekleştireceğimiz kitap fuarımıza 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bu yıl daha kapsamlı ve birçok kitap evinin kitaplarını sergileyip sattıkları, yazarların imza günleri ile söyleşi ve sunumlarla kendi alanında ön planı çıkmış yazarlar, şairler ve romancılarımızın birebir okuyucu ile temas kuracağı bir etkinlik olacak. Aksaray’da gençlerimize yapmış olduğumuz en önemli yatırımlardan bir tanesi bu ve çok büyük rağbet görüyor. Kitap fuarını gençlerimiz ve okullarımızda yoğun şekilde ziyaret ediyor. Tüm kitapseverleri bu fuara davet ediyorum” diye konuştu. Haber: Şeyda COŞAR

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası