banner
Gündem

 ‘Aksaray Belediyesini hep beraber kazanacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray teşkilatı 31 Mart seçimlerinde yarışacak il genel meclis üyesi ve belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı. Aksaray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Aksaray Belediye Başkan adayı İrfan..

 ‘Aksaray Belediyesini hep beraber kazanacağız’
banner

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray teşkilatı 31 Mart seçimlerinde yarışacak il genel meclis üyesi ve belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı. Aksaray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Aksaray Belediye Başkan adayı İrfan Çıtak Aksaray’da hayata geçireceği projeleri de açıkladı.

‘AKSARAY KAZANACAĞIMIZA İNANIYOR’

Aksaray’da 22 bölgede seçime gideceklerini ve gittikleri her yerde tarihte görülmeyen bir coşku, bütünleşme ve kenetlenme gördüklerini ifade eden Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi aday tanıtım toplantımız hala konuşuluyor. Eski yeni demeden Milliyetçi Hareket Partisi inanmışlığı ile 5 yıl önce kıl payı kaybettiğimiz Aksaray Belediyesini hep beraber kazanacağız. Yuvarlanmış bir sayı olarak 45 bin oyla AK Parti Aksaray Belediyesini kazanırken biz 44 bin oyla kazanamamıştık. Adayımızın açıklandığı 11 Şubat tarihinden bu yana Başkanımız İrfan Çıtak’ı bütün Aksaray halkı billboardlarda, sosyal medyada, televizyonlarda ve bütün iletişim araçlarında tanıdı. Seçim sürecinde en çok koşuşturan ve konuşulan aday bizim adayımız. Yani vatandaşların neredeyse hepsi belediye başkanı olacağına inandıkları için kendisiyle görüşmek, bir kare anı fotoğrafı almak için meraklandığına şahit olduk. Bizi, meclis çalışmalarımızı görmek, dinlemek için sabahın erken saatlerinde burada toplanmak bana göre inanmışlığın bir sembolüdür. 6 yıl önce de dediğimiz gibi bir ayağımız Ankara’da bir ayağımız Aksaray’da olacak. İrfan Başkanımızın mimari ve sosyal belediyecilik alanında açıkladığı projeler Aksaray’ı ayağa kaldıracak” dedi.

‘YAPABİLECEĞİMİZ PROJELERİN PEŞİNDEYİZ’

Az laf çok iş diyoruz” diyen MHP Belediye Başkan Adayı İrfan Çıtak, ‘Memlekete Hizmet’ olarak adlandırdığı projelerinden bahsetti. Çıtak, “Şehrimizin sorunlarını yaşayan insanlara yönelik yani bizlere yönelik projelerimiz olacak. Hiçbir şekilde ütopik proje hazırlamadık. Biz sahaya çıktığımız andan bu zamana kadar insanlara hep samimiyetle yaklaştık ve insanlara samimi yaklaşırken de gerçek olmayan vaatlerle kandırmadık. Biz yapabileceğimiz projelerin peşindeyiz” dedi.

Projelerinden biri olan yer altı çarşısı ve kentsel dönüşüm hakkında bilgi veren Çıtak şöyle konuştu: “Bizim şu anda yıkılan bir kentsel dönüşümümüz var. Onu devam ettirme peşindeyiz. Şu an Kale Altı Cadde esnafımızın rahatsızlığının farkındayız. Buradaki yolu genişlettikten sonra 15 metrelik yol yapacağız. Temeli atılması beklenilen hamamın yıkılmış ve bir işlevi olmayan yeri yeniden bir proje olarak halka sunacağız. Yer altından kapalı çarşı yapabilecek hem de şehrimizin trafik sorununu azaltacağımız bir projemiz var. Eğer bir şehri yenileyeceksek kısa vadeli projeler olmamalı. Bu proje bizi en az 70 yıl götürecek. Yer altına merdivenle indikten sonra bizi şehrimizin en büyük sorunu olan otopark karşılayacak. Araç trafiği mevcut belediyenin olduğu yerden yer altından devam edip Kurşunlu Camiyi geçtikten sonra tekrar yüzeye çıkacak. Araç trafiğini bu noktada meydandan tamamen bağımsız kılıyoruz ve insanların gezebileceği, yürüyebileceği alan oluşturuyoruz.”

HAYVAN OTELİ, FUAR ALANI, DÜĞÜN SALONU, KATLI PAZAR…

Çıtak, büyük ve kapsamlı bir fuar alanı ile ulusal ve uluslararası bütün organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını ifade ederek,  “Bu kadar güzel bir şehri pazar alanlarına maruz bırakmak istemiyoruz. Bir fuar alanı oluşturmak demek dünyadaki bütün organizasyonları buraya çekmek demektir. Kadınlarımızın sözde değil özde yanında olduğumuzu göstermek için bu yolda kadınlarımız ile birlikte yürüyeceğiz.  Çünkü kadınlarımızın dokunduğu yerle bizim dokunduğumuz yerler arasında fark var. Biz kadınlarımıza güveniyoruz. Geçim sıkıntısı çeken kadınlarımızın çalışma hayatına yönlendirmek ve akıllarının çocuklarında kalmaması için güveneceği mahalle kreşi açmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Projelerini sıralayan Çıtak, “Aksaray’ımızın hayvan oteline ihtiyacı var. Hayvan sahipleri şehir dışına çıktıklarında güvenle geri bırakabileceği döndüğünde, tekrar alabileceği bir ortam hazırlamak istiyoruz. Kenar mahallelerde sokak hayvanları da insanlarımıza sıkıntı çıkartıyor. Tamamen serbest bırakılmış sokak hayvanlarının bilinçsiz ve kontrolsüz bir biçimde doğum yapmalarının önüne geçmek zorundayız. Düğün salonlarını çok cüzi fiyatlara indirmeyi hedefleyerek gençlerimize yardımcı olacağız. Gençlerimizin borçlanmasını istemiyoruz. İnsanlarımızın sıkıntılarını biliyoruz buna yönelik çalışma yapmak zorundayız. Aksaray Belediyesi olarak ilk yapacağımız şey şehrimizde yaşayan insanların yaşam kalitesini arttırabilmek olacaktır. Katlı Pazar alanı yapacağız ve otopark olarak da kullanacağız. Belediyenin kontrolü ve kooperatif sistemiyle işçi bloklarını kuracağız. Burada yer sahibi olacak,  kirada oturan insanlar olacak. Belediyenin arsalarına yapılacak olan bu konutlar ön ödeme şartlı olacak ve kira öder gibi ödemesi yapılacak. Altını çizerek söylüyorum; ben ve ekip arkadaşlarım değil, asgari ücretle geçinen kıt kanaat yaşayan garibanlarımız için yapıldı bu proje. Hiçbir zümre evlatları bu konutlardan ev sahibi olamayacak” şeklinde konuştu.

‘PROJELERİMİZ ÖNÜMÜZDEKİ  5 YIL AKSARAY’A YÖN VERECEK’

MHP İl Başkanı Burhanettin Karataş, İrfan Çıtak’ın projelerinin önümüzdeki 5 yıl Aksaray’a yön vereceğini söyledi. Belediyeciliğin düşünmek, hissetmek ve aşkla sorunlara odaklanmak olduğunu belirten Karataş şöyle konuştu; “Uzatılan eli geri çevirmemek cömertliktir. Vatan sevgisi millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en büyük göstergesi de yerel yönetimlerdir. Yerel hizmetler zamanında, hızlı ve ekonomik bir şekilde sunulduğu, çevreye duyarlı ve mimari estetiğe önem veren, doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunduğu, her türlü afete hazırlıklı, fiziki ve sosyal alt yapının, yeterli yeşil alanlar, spor alanları ve sosyal donatıların hazırlandığı, hizmette eşitlik ile vatandaşı bilgilendirmeyi amaç edindiği, çağdaş kent ortamının temin edilmesidir. Ne demiş rahmetli Neşet Ertaş ‘Zorluğa göğüs germediğin yâri sevmeyeceksin’. Aksaray Milliyetçi Hareket Partisinin Aksaray sevdası bu aşkın tarifidir.” Foto: Kamil İPEKLİ – Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası