banner
Gündem

Aksaray Belediyesinin ağaç dikim çalışmaları devam ediyor

Aksaray Belediyesinin ağaç dikim çalışmaları devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeniden ‘Yeşil Aksaray’ ibaresinin yaşatılması için Aksaray’ın dört bir yanında ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Göreve geldiği ilk günden..

Aksaray Belediyesinin ağaç dikim çalışmaları devam ediyor
banner

Aksaray Belediyesinin ağaç dikim çalışmaları devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeniden ‘Yeşil Aksaray’ ibaresinin yaşatılması için Aksaray’ın dört bir yanında ağaç dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Göreve geldiği ilk günden bu yana yeşil dokuya önem verdiğini ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, ağaçlandırma çalışmalarıyla kişi başına düşen yeşil alan miktarı ve ağaç sayısının arttığını söyledi. Dinçer,“ Aksaray’ımızda artan şehir nüfusu ile azalan yeşil alan miktarı, küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı doğamızı korumak adına azalan yeşil alan miktarını artırmak için çalışıyoruz. Doğaya karşı saygılı yapılaşmayı önemseyerek Aksaray’ın büyümesi için büyük gayret gösteriyoruz. Özlenen yeşil Aksaray’a kavuşmak için 200 bin ağaç hedefine adım adım yaklaşıyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası