banner
Gündem

Aksaray Bilim Merkezi TÜBİTAK destekli merkezler arasına girdi

DİNÇER ‘PLANETARYUM PROJESİNİN İLK ADIMINI ATTIK’ Aksaray Belediyesi ile TÜBİTAK arasında “Bilim Merkezi Kurulması Destek Programı” kapsamında hazırlanan projenin sözleşme protokolü Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile TÜBİTAK Başkanı Prof…

Aksaray Bilim Merkezi TÜBİTAK destekli merkezler arasına girdi
banner

DİNÇER ‘PLANETARYUM PROJESİNİN İLK ADIMINI ATTIK’

Aksaray Belediyesi ile TÜBİTAK arasında “Bilim Merkezi Kurulması Destek Programı” kapsamında hazırlanan projenin sözleşme protokolü Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal arasında imzalandı. Protokole göre Aksaray Bilim Merkezinde bilim ve teknoloji tabanlı yeni projeler, TÜBİTAK destekli yürütülecek. Bu kapsamda Aksaray Bilim Merkezi, TÜBİTAK destekli büyük ölçekli bilim merkezleri arasına girmiş oldu.

AKSARAY BİRÇOK ALANDA KAZANIM SAĞLAYACAK

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Aksaray Bilim Merkezi’nin Türkiye genelinde adından söz ettirdiğini ifade ederek çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Dinçer’i tebrik etti ve TÜBİTAK olarak desteklerinin süreceğini ifade etti.  Belediye Başkanı Dinçer, protokolün Aksaray’a pek çok kazanımları olacağını belirterek “Bilim Merkezimiz ülkemiz genelinde 4003-A Destekli Büyük Ölçekli Bilim Merkezleri arasına dahil oldu” açıklamasında bulundu. Başkan Dinçer, açıklamasının devamında “İmzaladığımız protokol ile Bilim Merkezimizin hemen yanına yapacağımız Planetaryum Projemizin ilk adımı atmış bulunduk.

BİLİM MERAKLISI GENÇLER BURADA YETİŞECEK

Bilim Merkezimizde bünyesinde TÜBİTAK’ın müfredatına uygun eğitim programları, bilimsel etkinlik ve atölye çalışmaları ile farklı yaş grubundaki gençlerimizi bilim ve teknoloji ile buluşturmayı sürdüreceğiz. Bilim Merkezimize ve projelerimize verdiği destek ve katkılarından dolayı TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal Hocamıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İmza törenine katılan Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise Aksaray Bilim Merkezinin gelecek vaat eden bilime meraklı gençlere ev sahipliği yaptığını söyledi. Milletvekili Aydoğdu, hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Dinçer’e, desteklerinden dolayı TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a teşekkür etti.   (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası