banner
Gündem

Aksaray Bilim Merkezinden mangala turnuvası

Aksaray Bilim Merkezi gençlerin bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkânı sağlıyor BAŞKAN DİNÇER; “BU TÜR TURNUVALAR, ÇOCUKLARIMIZIN EĞLENEREK KENDİLERİNİ GELİŞTİRMESİNE VE SOSYALLEŞMELERİNE VESİLE OLUYOR”..

Aksaray Bilim Merkezinden mangala turnuvası
banner

Aksaray Bilim Merkezi gençlerin bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkânı sağlıyor

BAŞKAN DİNÇER; “BU TÜR TURNUVALAR, ÇOCUKLARIMIZIN EĞLENEREK KENDİLERİNİ GELİŞTİRMESİNE VE SOSYALLEŞMELERİNE VESİLE OLUYOR”

Gençlere ve çocuklara yönelik etkinlikleri ile yoğun olarak kullanılan Aksaray Bilim Merkezi, yeni bir heyecana daha ev sahipliği yapacak.

Katılımcıların analitik düşünme, matematiksel hesaplama, strateji kurma ve hızlı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Türk zekâ oyunu mangala oyunu sürpriz hediyelerle turnuva şeklinde gerçekleştirilecek. Turnuvada mücadele eden yarışmacılara başarılar dileyen Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “’Mangala Orta Asya Türk topluluklarında zekâ ve strateji oyunu olarak bilinen bir oyun. Amacımız mangala oyununun genç kuşaklara tanıtılması ve yaygınlaştırılması. Bu tür turnuvalar, çocuklarımızın eğlenerek kendilerini geliştirmesine ve sosyalleşmelerine vesile oluyor. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diler, şimdiden dereceye girenleri tebrik ederim” dedi.

Türk mangalısı şehir serileri 2024 turnuvasına katılım ücretsiz olup, son başvuru tarihi 11 Şubat olarak açıklandı. Turnuvaya katılım sağlamak isteyenler Aksaray Bilim Merkezine kimlik fotokopileriyle birlikte müracaatta bulunabilecekler. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası