Özel

Aksaray çiftçisinin hububat ekim mesaisi

Çok sayıda ürün için uygun iklim koşulları sunan Aksaray’ın sahip olduğu geniş tarım arazilerinde çiftçiler başta buğday, arpa ve çavdar olmak üzere ekim için tarlaya girdi. Aksaray sahip olduğu 420..

Aksaray çiftçisinin hububat ekim mesaisi
banner

Çok sayıda ürün için uygun iklim koşulları sunan Aksaray’ın sahip olduğu geniş tarım arazilerinde çiftçiler başta buğday, arpa ve çavdar olmak üzere ekim için tarlaya girdi.

Aksaray sahip olduğu 420 bin 430 hektarlık tarım alanında, buğday, arpa ve çavdar olmak üzere çeşitli ürünler yetiştirmeyi sürdürüyor. 2023 yılında yoğun yağışın etkisiyle artan verimden memnun olan çiftçi, yeni sezon için hazırlıklara başladı.

MALİYETLERİMİZ YÜKSEK AMA BİZ

İNADINA ÜRETİME DEVAM EDECEĞİZ’

Yaklaşık 2-3 hafta devam edecek hububat ekimleri için uygun iklim şartlarının oluştuğuna değinen Aksaray Ziraat Odası Başkan Emin Koçak, 2024 yılının ekim sezonunun başladığını söyledi. Bu yıl hasat sezonunun verimli geçtiğini dile getiren Koçak, “ Sahada yeniden ekim yaparak boş kalan yerleri tekrar dolduracağız. Hem ülke ekonomisine hemde Aksaray ekonomisine katkı sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Üreticilerimizin şu anda cebinden bol bol para çıkıyor. Tohum, gübre ve  mazot gibi girdi maliyetlerimiz yüksek ama biz inadına üretime devam edeceğiz. Ülke ekonomisine katkı sağlamak için çiftçiler olarak var gücümüzle tohumları toprakla buluşturuyoruz. Hükümetimizden verdiği destekleri yeniden göz geçirmesini ve mevcut ekonomik şartlara göre yeniden iyileştirme yapılmasını istiyoruz. İnşallah önümdeki yılda bol yağışlı bir yıl olur. Üreticilerimizde bol ve bereketli mahsulleri hasat ederler” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası