Gündem

Aksaray EMITT Fuarı’nda tanıtılacak

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve turizm sektöründe bulunan acente ve işletmelerin temsilcilerinden oluşan ekip, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Büyükçekmece Fuar..

Aksaray EMITT Fuarı’nda tanıtılacak
banner

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi koordinasyonunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve turizm sektöründe bulunan acente ve işletmelerin temsilcilerinden oluşan ekip, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezinde ilimizin tanıtımı faaliyetlerinde bulunacak

11 bin yıllık kültür ve medeniyet şehri Aksaray, tarihi ve kültürel özelliklerini, 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtıyor.

Kazı alanları, doğal, tarihi ve kültürel eserleri ile Kapadokya Bölgesinde önemli bir turizm merkezi olan Aksaray, dünya’nın en büyük 5. turizm fuarı olan EMITT’de kültür ve turizm değerlerini tanıtıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, şehrin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtarak her alanda olduğu gibi kültür ve turizm alanında da Aksaray’ın potansiyelini ortaya çıkarmak istediklerini belirtti.

Doğan, Aksaray’ın vilayet olduktan sonra hızla geliştiğini, bu sebeple turizm ve tanıtım konusunda etkili çalışmalara ihtiyacın olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan EMITT’in güzel bir fırsat olduğunu söyleyen Doğan, “Aksaray Valimiz Sayın Hamza Aydoğdu’nun öncülüğünde fuar, festival, panel, sempozyum, sportif organizasyonlar, dizi ve reklam filmleri, tanıtıcı yayınlarla Aksaray’ın tanıtımının güçlü bir şekilde yapılması yönünde önemli adımlar atıldı. Bu çalışmaların ileriye dönük olumlu sonuçları olacaktır. Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren ve 103 ülkenin katıldığı EMITT Turizm Fuarı 26 yıldır sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları sunmaktadır. Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla fuar turizm sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlıyor” dedi.

Doğan, EMITT fuarına, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi organizasyonunda Aksaray Turizm İşletmeciler Derneği (AKTİD), Aksaray’da turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve turizm bölgelerindeki kamu, kurum ve kuruluşları ile birlikte katılım sağladıklarını belirterek, 60 metrekare stantta şehre ait görseller, tanıtıcı yayınlar, geleneksel el sanatı ve yöresel ürünler ile otel ve işletmelere ait tanıtıcı materyallerin sergileneceğini belirtti.

Doğan, ayrıca Aksaray standında kentin tarihi ve kültürel yönlerini ortaya koyacak sunumların yapılacağını, fuar alanında yer alacak temsili Somuncu Baba ve Yunus Emre ile şehrimizin manevi yönüne dikkat çekileceğini ifade etti.

Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Hasan Dağı, Tuz Gölü gibi muhteşem doğal güzellikleri, peribacaları, yeraltı şehirleri, kaya oyma mekânları, kervansarayları, camii, medrese, türbe ve benzeri yapılarıyla zengin tarih ve kültür mirasına sahip olan Aksaray, son yıllarda hızla gelişen termal turizm ve inanç turizmi olanaklarıyla da Türkiye’de önemli bir kültür ve turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Her yıl yaklaşık 1.5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Aksaray, 12-15Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 8. Salon, 8551 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası