Asayiş

Aksaray Emniyetinin bir aylık karnesi

Aksaray Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 01-30 Eylül tarihleri arasında yürütülen asayiş çalışmalarına ilişkin bilgiler verildi. Açıklamada, meydana gelen bin 209 adli olaya karıştığı tespit edilen 2 bin 303 şüpheli hakkında..

Aksaray Emniyetinin bir aylık karnesi
banner

Aksaray Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 01-30 Eylül tarihleri arasında yürütülen asayiş çalışmalarına ilişkin bilgiler verildi.

Açıklamada, meydana gelen bin 209 adli olaya karıştığı tespit edilen 2 bin 303 şüpheli hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı, terör örgütü üyesi olmak, kasten yaralama, uyuşturucu madde ticareti, göçmen kaçakçılığı, yağma (gasp), hırsızlık vb. suçlara karıştığı tespit edilen 29 şüphelinin sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak ceza evine gönderildiği belirtildi.

Ayrıca, 17 bin 229 şahsın UYAP sorgusu yapıldığı daha önceden karıştıkları suçlarla ilgili haklarında yakalama kararı bulunan 92 firari şüphelinin yakalandığı ve 33 şüphelinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada: “Görevlilerimizce Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ve yasaların verdiği yetkiler çerçevesinde;  hukukun üstünlüğü ve devlet otoritesinin tesis edilmesi, bireylerin temel hak ve hürriyetlerinin korunması, toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin sağlanması, özellikle geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizi tehdit eden uyuşturucu ile mücadele başta olmak üzere, kaçakçılık, organize suçlar, mala ve şahsa karşı işlenen asayiş suçlarının aydınlatılması ve olay faillerinin yakalanmasında çok büyük başarılar elde ederek suç faillerinin adli makamlara sevkini sağlamışlardır.2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddeleri gereğince, İlimiz geneli trafik ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda;  Karayollarında trafik güvenliğini temin etmek ve trafik kazalarının meydana gelmesini engellemek, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde; toplam 38.680araç ve sürücüsü kontrol edilmiş, kusuru görülen 8.129 araç ve sürücüsüne2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari para cezası uygulanmıştır. İl geneli sorumluluk bölgemizde kusurlu bulunan 113 araç trafikten men edilmiş, kural ihlali yapan 43 sürücünün belgesine geçici olarak el konulmuştur. Desteği, duası ve sevgisi ile daima yanımızda olan vatandaşlarımızın güven ve huzuru için suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası