Özel

Aksaray halkına karton bardakta kahveyi sevdirdi

Aksaray’da 10 yıl önce seyyar olarak karton bardakta kahve satmaya başlayan Hasan Koyuncu, işini büyüterek Aksaray’ın kahve markası oldu. Taşpazar Mahallesinde kahve dükkânı işleten Hasan Koyuncu, “Ben daha önceden Sultanhanı..

Aksaray halkına karton bardakta kahveyi sevdirdi
banner

Aksaray’da 10 yıl önce seyyar olarak karton bardakta kahve satmaya başlayan Hasan Koyuncu, işini büyüterek Aksaray’ın kahve markası oldu.

Taşpazar Mahallesinde kahve dükkânı işleten Hasan Koyuncu, “Ben daha önceden Sultanhanı ilçesinde çiftçilik yapıyordum. Yonca, arpa, buğday ve mısır üretiyordum. Oğlumun 10 yıl önce Aksaray’da liseyi kazanması sonrası bende Aksaray’a geldim. Konya’ya bir gezi için gittiğimde kahve dükkânı görmüştüm. Orada 3 bardak kahve içtim ve Aksaray’da da kahve dükkânı açmaya karar verdim. 1 ay içinde seyyar alarak bir kahve dükkânı açtım.Ramazan ayına dek geldi.  Gündüz satış olmayınca Akşamları günlük 100 tane bedava kahve dağıttım. 30 günde ise 3 bin kahve dağıtarak kahvenin karton bardakta içilebilir olduğunu anlatmaya çalıştım ve bunu da başardım” dedi.

HEM KAHVELERİ HEM DE FİYATLARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Daha sonra seyyar olarak değil sabit bir dükkanla kahve işine devam ettiğini söyleyen Koyuncu, “Dükkanımın ismini Aksaray Kahvecisi olarak belirledim. 10 metre alandaki işletmemde işe başladım. Başladığımızda kahve karton bardak ta içilir mi? yanında lokum yok mu? Söylemleri yine devam etti. Ama biz istikrarla vazgeçmeden işimize devam ettik. Karton bardakta kahveyi Aksaray halkına sevdirdik. Aksaray sevdalısıyım. Aksaray halkamızda ismimizi benimsedi. Türk kahvesi, klasik neskafe, aromalı kahve ile yaklaşık 100 çeşit kahve çeşidimiz var. İlk başlarda soğuk kahve satarken soğuk kahvede mi olur? diye müşterilerimiz gülücüklerle karşıladı. Ünlü markalarda şehrimize gelince vatandaşlarımız soğuk kahveye ciddi ilgi göstermeye başladı. İlgi artınca bende 10 metrekare ile başladığım işletmemi büyüttüm ve 20 metrekare alanda hizmet vermeye başladım. İşimi severek yapıyorum. Fiyatlarımızda çok makul ve herkesin misafirlerine rahatlıkla ikram edebileceği seviyede” diye konuştu.

‘47 YAŞINDAYIM, ZİNDELİĞİMİ KAHVEYE BORÇLUYUM’

Sabah 08.30’da işe başladığını ve 22.00’ye kadar hizmet verdiklerini belirten Koyuncu, “Yaz mevsiminde ise gece yarısına kadar hizmet veriyoruz. Gurbetçilerimiz kahvenin taşıyıcı versiyonu. Çünkü kahve ile eskiden tanışmışlar. Avrupa’da kahve kültürü oturmuş. Kahvenin insana nasıl bir enerji verdiğini biliyorlar.  İçerisin de kafein olan kimyasal içecekler de var. Onların içinde kimyasal olduğu için en sağlıklısı doğal kahvedir. Ben günde 4-5 bardak kahveyi 9 yıldır içiyorum. Bu zindeliğimi de 47 yaşında olmama rağmen kahveye borçluyum” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası