banner
Gündem

Aksaray için fikri olanlar Bilim Merkezinde buluşuyor

Dinçer, haftanın iki günü Aksaray Bilim Merkezinde gerçekleşecek ve bizzat kendisinin de katılım sağlayacağı “Aksaray için fikrim var” etkinliğine herkesi davet etti Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve geldiği..

Aksaray için fikri olanlar Bilim Merkezinde buluşuyor
banner

Dinçer, haftanın iki günü Aksaray Bilim Merkezinde gerçekleşecek ve bizzat kendisinin de katılım sağlayacağı “Aksaray için fikrim var” etkinliğine herkesi davet etti

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve geldiği ilk günden beri ortak akıl ve istişareye önem verdiğini söyledi.

Vatandaşların Aksaray için düşündükleri fikirler Aksaray Belediyesince kategorize edilerek incelenecek ve şehrin geleceğine katkı sunacağı düşünülen uygulanabilir düşünceler değerlendirmeye alınacak.

Başkan Dinçer’in çok önemsediği ve bizzat kendisinin de katılacağı buluşmalara destek vermek isteyen vatandaşlar her Çarşamba ve cuma günü Aksaray Bilim Merkezinde 18:00-20.00 saatleri arasında düzenlenen istişare toplantısına katlım sağlayabilecekler.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Ortak akıl, istişare ile hayat tecrübeleriniz ve bilgi birikimlerinizi fikre dönüştürüp bizimle paylaşmanız bizim için çok kıymetli çok değerli. Şehrimizin, geleceğine katkı sağlayacağına inandığınız bir fikriniz varsa bizimle paylaşmanızı temenni ediyoruz. Belirtmek isterim ki, buradaki amaç, ilk dönemimizde olduğu gibi bundan sonraki süreçte de şehrimizin her bir ferdinin herhangi bir alanda öneri ve fikirlerini kıymetli gördüğümüz gerçeğidir. Bu bilinçle, şehrimizin geleceğine yapacağınız ilham verici katkılar için şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

BİRDEN FAZLA PROJE İLE KATILIM SAĞLANABİLECEK

“Aksaray için bir fikrim var” istişare toplantılarına katılımcılar değişen dünya koşullarında geleneksel yöntemler yerine yenilikçi çözümler sunmaya teşvik edilecek. Özgün projelere zemin hazırlanıp akıllı şehir uygulamalarının hayata geçirilmesi hedeflenecek. Fikirler değerlendirilirken katma değeri yüksek, uygulanabilir ve sürdürülebilir şartı aranırken Aksaray için bir fikri olan vatandaşlar birden fazla proje ile katılım sağlayabilecekler. Ayrıca her yaş grubundan vatandaşlar müracaatta bulunabilecek. Projelerin değerlendirmeye alacağı ölçütler ise şöyle; yenilikçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir olması, farklı ve özgün olması, vatandaşa fayda gözetmesi, belirlenen hedefe ulaşma potansiyeli taşıması, yeni fikirlere ön ayak olması en önemli kriter olarak dikkate alınacak. (Haber Bülteni)  

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası