banner
Gündem

Aksaray protokolünden 10 Kasım mesajları

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma kapmasında Aksaray protokolü mesaj yayınladı ‘AY YILDIZLI AL BAYRAĞIN GÖLGESİ ONU ŞEREFLE DALGALANDIRANLARIN ÜZERİNDE DAİM OLSUN’ Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü..

Aksaray protokolünden 10 Kasım mesajları
banner

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma kapmasında Aksaray protokolü mesaj yayınladı

‘AY YILDIZLI AL BAYRAĞIN GÖLGESİ ONU ŞEREFLE DALGALANDIRANLARIN ÜZERİNDE DAİM OLSUN’

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk haftası kapsamında bir mesaj yayımladı. Kumbuzoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının seneyi devriyesinde, rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz.Şüphesiz ki Atatürk, Şanlı Türk tarihinin en büyük askeri ve siyasi dehalarından biridir. Sadece onun yolundan giden bizler değil, aynı zamanda, taraflı tarafsız, hatta savaş meydanlarında yendiği yabancılar bile onun hakkını teslim etmişler, azami derece saygı göstermişlerdir. Saygı zaruri olsa da sevgi ihtiyaridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, devlet adamlığı, bilgisi, görgüsü, tevazusu ile yediden yetmişe herkesin gönlüne de girebilmiştir. Onun içindir ki bugün, bizimle birlikte, dünyanın neresinde olursa olsun, bütün mazlumlar bu hüznü yüreklerinin derinliğinde yaşıyor. Elbette her canlının ömrü sınırlıdır. Ancak, büyük liderler, fikirleri ve eserleriyle yaşamaya devam ederler. Daha on gün önce, 29 Ekim’de, bize bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını coşku ve gururla kutladık. Daha nice bin yıllar kutlanacak inşallah. Bizler, Cumhuriyetin değerleri ile büyüdük. O değerlere sahip çıkmaya ve sonsuza kadar yaşatmaya da kararlıyız. Şunu unutmayalım ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasımlarda karamsarlığa kapılıp, ümitsizliğe düşmemizi istemezdi. Acımızı içimizde yaşamamızı, başı dik, gururlu Türk Gençleri olmamızı isterdi. Cumhuriyetimizin ikinci asrının Türkiye Yüzyılı olması için onun ilke ve inkılapları ışığında azimle çalışmaya devam edeceğiz. Yurtta ve dünyada barışın tesisi için Atatürk’ün fikirlerine bugün daha çok ihtiyacımız var. “Vatanın en çok seven görevini en iyi yapandır” sözü hepimizin hayat felsefesi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 85’inci yılında, ebedi istirahatgahı Şanlı Türk Milletinin gönlü olan, Cumhuriyetimizin banisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Ay yıldızlı al bayrağın gölgesi onu şerefle dalgalandıranların üzerinde daim olsun.

‘YÜZ YILIN DEHASI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’

Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 10 Kasım Atatürk’ü anma günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Kaşlı mesajında şu ifadelere yer verdi; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurucusu, Türk Milleti’nin Gurur duyduğu, feyiz aldığı değerleri ile dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan büyük devlet adamı,  Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yılında özlemle, saygıyla ve rahmetle yâd ediyoruz. Bağımsızlığa düşkün iradesi ile yüzyılın dehası Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini” herkese ispat ederek mazlum milletlerin istiklal mücadelelerine örnek olmuş “kuvvetli öngörüsü” ile Türkiye Cumhuriyeti’nin önlenemez yükselişini başlatmıştır. Bugün 10 Kasım da Atatürk’ün ebediyete irtihali anarken hüzünlensek te onun geride bizlere miras bıraktığı güzide fikirleri, destansı mücadelesi ve hizmetleri Türk Milletinin zihninde ve kalbinde ebediyyen var olacaktır. Lider Ülke Türkiye’nin şafağında, Türk ve İslam dünyasının umudu Türk devrinin başlangıcında  “Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir” sözüyle Türk milletine hudut çizen  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşında verdiği mücadele tüm vatan evlatlarının özündeki cevheri açığa çıkaracak rehber niteliğindedir. Türk nesilleri bu şuurla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her daim saygıyla hatırlayacak ve hiçbir güce eğilmeyecektir. Bu duygularla  Millî Mücadele’nin Lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yıl dönümünde saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. Bu vesileyle Kurtuluş Savaşı’nın isimli isimsiz nice kahramanına, şehitlerimize, elleri öpülesi ceddimize de Allah’tan rahmetler diliyor, aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyorum.

‘ATATÜRK ÖMRÜNÜ BU VATANA ADAMIŞ ÇOK ÖNEMLİ BİR KOMUTAN’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dinçer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Ulu önderimiz Atatürk, ömrünü bu vatana adamış hayatı boyunca milleti için çalışmış çok önemli bir komutan ve devlet adamıdır. 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak zafere ulaştıran Atatürk; kahraman bir asker, saygın bir lider olarak adını tarihe yazdırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in aziz hatırasına sahip çıkmak; ‘en büyük eserim’ dediği cumhuriyetimizi kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, Türkiye’nin istikrar ve güven içerisinde büyümesi için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Türk milleti cumhuriyete, bağımsızlığa ve demokrasiye sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 85. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” İfadelerini kullandı.

‘ATATÜRK, MİLLETİN İSTİKBAL YOLUNU BİLİM VE AKILLA ÇİZDİ’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının mimarı olduğunu, onun önderliği ve örnekliğinde inşa edilen milli egemenliğin 100 yaşına eriştiğini söyleyen Rektör Arıbaş, vatan, millet ve bağımsızlık uğruna verilen mücadeleyi ve bu asil mücadelenin kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü asla unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi. Ulu Önder Atatürk’ün Türk milletinin ikbal ve istikbal yolunu akıl, bilim ve kararlılıkla çizdiğini, zor ve imkânsız görülen şartlar içinde dahi bağımsızlık idealinden vazgeçmediğini dile getiren ASÜ Rektörü Arıbaş, “O, siyasi ve ekonomik bağımsızlık, ileri bir demokrasi ve bilimsel temeller üzerinde büyüyen bir Türkiye idealindeydi. Bugün de bizler aynı idealler doğrultusunda ilerliyor, Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i ilelebet yaşatmak için çalışıyoruz. Dünyanın en saygın ülkelerinden birisi olan vatanımız için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirerek, yarınların göz aydınlığı, mazlumların umudu ve milletlerin ilhamı bir Türkiye için var gücümüzle üretmeye devam edeceğiz” dedi. Rektör Arıbaş, mesajını şu şekilde tamamladı: “Ulu Önder Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde rahmet, minnet, şükran ve dualarla anıyor; derin bir saygıyla yâd ediyoruz.”

‘ATATÜRK DÜNYANIN TAKTİRİNİ KAZANMIŞ BİR LİDER’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Atatürk’ün dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker ve saygın bir lider olduğunu anımsatan İl Başkanı Aktürk, “Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Türk milleti, tarihi boyunca, yaşanan kahramanlık destanları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük Kahramanlar sayesinde nice zorlukları aşarak bu günlere kadar gelmiştir. Bunun en son örneği, yaşadığımız 15 Temmuz darbe gecesidir. Türk Milleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu ülkenin ve milletin huzuruna, istikrarına, istiklaline, meşru yönetimine, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketini boşa çıkararak, kararlılığını ve kahramanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiştir. Dünya’da mazlumların umudu olan Türkiye, ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir. Bu düşüncelerle, vefatının 85. yılında Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum” dedi.

‘ONU ANLAMAK FİKİRLERİNİ VE DÜŞÜNCELERİNİ KAVRAMAK SÖZLE DEĞİL İCRAATLA MÜMKÜNDÜR’

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray İl Başkanı Sn. Burhanettin Karataş’ın “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” Dolayısıyla Yayınladığı Mesajı; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi hayata intikalinin 85’nci yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz Türk Milletinin bağrından çıkmış, milleti için, milleti ile birlikte başlattığı büyük bir mücadeleyi zaferle sonuçlandırmış; fikirleriyle, yönetim sanatıyla ve üstün kişiliği ile sadece kendi milleti tarafından değil, tüm dünya devletleri tarafından da örnek alınan, sevgi ve saygı ile anılan büyük bir deha ve devlet adamı haline gelmiştir. Eşsiz bir devlet adamı olarak Atatürk, yeni bir Türk Devleti’nin temellerini atmakla kalmamış; modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş; Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için bir çok yeniliğe imza atarak gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır. Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, O’nun “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; O’nun kendi deyimi ile “Muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır. Bizlere yüklediği sorumluluk ve göstermiş olduğu hedefler asla unutulmayacaktır.  Türk Gençliği, onun izinde yürüyerek,  Cumhuriyetimizi korumak ve kollamak, vatanına sahip çıkmak  adına hiçbir meşru mücadeleden asla taviz vermeyecektir. Bu gün ülkemiz, O’nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir. Atatürk’ü anmak kadar  anlamak da çok önemlidir. O’nu anlamak, fikirlerini ve düşüncelerini kavramak sözle değil, icraatla mümkündür. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını haykıran  Büyük Önderimizin emanet bıraktığı değerleri  ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin gönlünde ölümsüzleşen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası