banner
Gündem

Aksaray protokolünden 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ mesajları

‘Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamalıyız’ Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Aydoğdu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bizler ‘önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların..

Aksaray protokolünden 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ mesajları
banner

‘Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamalıyız’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Aydoğdu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bizler ‘önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensuplarıyız. Bu ölçüden hareketle bu ülkede hiçbir ferdin kendisini yalnız, ötelenmiş, itilmiş hissetmesine ve ayrımcılığa maruz kalmasına müsaade etmiyoruz. Kültürümüz ve geleneğimiz engelli kardeşlerimizin her konuda yanında yer almaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya gayret sarf eden toplum yetiştirme hassasiyetindedir.Engellerin zihinlerde ve uzuvlarda değil, onları eksik gören kalplerde olduğuna inandık. Engelli vatandaşlarımızın, hiçbir ayrım gözetilmeksizin sunulan imkânlardan yararlanabilmeleri, gurur verici başarılara imza atabilmeleri bizim için mutluluk kaynağıdır. Engelli kardeşlerimiz, spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş dünyasına kadar hayatın her alanında, tüm zorluklara rağmen sergiledikleri mücadele, elde ettikleri başarılar ve gösterdikleri azim ve kararlılıkla takdire şayan olup bize güç ve ilham vermektedir.Engellilik, yalnızca bir sağlık sorunu değil, aynı zamanda hukuki, sosyal ve ekonomik veçheleri de olan çok yönlü bir konudur. Devlete ve topluma düşen görev ise, hiçbir engelli bireyin durumunun kendi seçimi olmadığını bilmek ve bu insanların haklarını kullanabilmelerini sağlamak, kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkânlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda kendilerine destek olmaktır. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamak, kardeşlik hukuku gereği her vatandaşımızın da öncelikli sorumluluğudur.Dünya Engelliler Günü münasebetiyle hatırlanan farkındalığın, engelleri dolayısıyla karşılaştıklarızorluklardan ve güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan kardeşlerimizin sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına diliyorum.“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle hayatın önlerine çıkardığı zorluklara karşı mücadele azmini ve kararlılığını kaybetmeyerek topluma örnek olan tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Kaşlı, saygıyı ve eşitlik ilkesine vurgu yaptı

Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kaşlı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, engelli bireylerimizin toplumumuzdaki değerini ve katkılarını bir kez daha hatırlama ve kutlama fırsatı buluyoruz. Engelliler Günü, insan haklarına saygıyı ve eşitlik ilkesini vurgulayarak, toplumumuzda engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan önemli bir gündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ”nün; sayıları 4,5 milyonu aşan engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları sosyal, psikolojik ve ekonomik durumu derinden kavramak için iyi bir fırsat sunacağına inanıyorum.Bu önemli gün onların günlük hayatta karşılaştıkları zorluklara karşı duyarlılığımızı artırmak ve toplumumuzu daha kucaklayıcı kılmak için bir fırsattır.Engelli bireylerimiz, sadece bireysel güçleriyle değil, aynı zamanda azimleri ve başarılarıyla da toplumumuzda önemli birer örnektir. Onların günlük yaşamda karşılaştıkları zorluklara karşı gösterdikleri azim ve direnç, toplumumuzu daha güçlü ve bir arada tutmamıza katkı sağlamaktadır.Milliyetçi Hareket Partisi olarak, engelli bireylerimizin toplum içinde tam anlamıyla yer alabilmeleri için her türlü desteği ve imkânı sağlama konusundaki taahhüdümüzü yineleyerek engelsiz bir Türkiye için çaba sarf etmeye devam edeceğimizi ve engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek adına politikalar geliştireceğimizi tekrar ifade ediyorum.Milliyetçi Hareket Partisi bu samimi niyet ve düşüncelerinden asla ödün vermeyecek; her şart altında engelli kardeşlerimizin sözcülüğünü yapmaya ve onların problemlerini kökünden bitirmek için her desteği vermeye devam edecektir.Bu vesileyle Engelli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara daha iyi bir gelecek sunmak ve toplumumuzda tam anlamıyla yer almalarını sağlamak adına birlikte çalışmaya devam edeceğimizi belirtiyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlarım.” (Haber Bülteni)

‘Engelli bireylere daha çok hassasiyet göstermeliyiz’

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaşamın her alanında engelli bireylere daha çok hassasiyet ve özenin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Dinçer; “Elbette engelli kardeşlerimizle ilgili duyarlılıklar bir gün ya da haftayla sınırlı olmamalı, kalbimizde, duygu dünyamızda bir değer, sosyal ve insani bir gerçeklik, hayatın her anında sürekli bir farkındalık olarak her zaman var olmalıdır. Bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın hep yanlarında olarak hayatlarını kolaylaştıracak birçok çalışmaya imza attık. Allah kısmet ederse tamamladığımız Engelsiz Yaşam Merkezimizi de özel vatandaşlarımızın hizmetine çok kısa bir süre sonra sunacağız. İmkân ve fırsat tanındığında engelli kardeşlerimizin, çok başarılı işler yaptıklarını, hayata ve geleceğe önemli katkılar sağladıklarını, geçmişten günümüze bu anlamda nice güzel örneklerin varlığını biliyor ve şahit oluyoruz. Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

‘Sizler toplumumuzun çok önemli birer parçasısınız’

Milliyetçi Hareket  Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Karataş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Toplumumuzun bir parçası olan engelli vatandaşlarımız için 3 Aralık tarihi,  Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş ve bugün de hayata engelli bireylerin penceresinden bakmak, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalık yaratmak amaçlanmıştır. Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanmaları, topluma etkin bir şekilde katılmaları, devletimizin ve tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır. Geleceğe güvenle bakan güçlü ve sosyal bir toplum olmak için engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözme gayreti ile çalışmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın toplumumuzun çok önemli birer parçasıdır. Onları yaşamın her alanında yanımızda görmek, engellerini aşarak yaşama sımsıkı sarılmaları konusunda onlara destek olmak ve her konuda onlara yardımcı olmak, birer engelli adayı olduğunun farkında olan herkesin unutmaması gereken bir insanlık görevidir. En büyük engelin zihinlerde ve kalplerde olduğu gerçeğinden hareketle Dünya Engelliler Gününün engelli vatandaşlarımıza karşı daha fazla anlayış ve hassasiyet gösterilmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum. Engelli kardeşlerimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum. Her birine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”(Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası