banner
Gündem

Aksaray protokolünden Miraç Kandili mesajları

‘MİRAÇ, BİZ MÜSLÜMANLAR  İÇİN MANEVİ BİR TERFİDİR’ Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Tüm İslam Alemi’nin kandilini kutlayan Aydoğdu, “Semanın kapılarının sonuna kadar açıldığı, sıkıntıların ferahlığa..

Aksaray protokolünden Miraç Kandili mesajları
banner

‘MİRAÇ, BİZ MÜSLÜMANLAR  İÇİN MANEVİ BİR TERFİDİR’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Tüm İslam Alemi’nin kandilini kutlayan Aydoğdu, “Semanın kapılarının sonuna kadar açıldığı, sıkıntıların ferahlığa tebdil edildiği bu mübarek gecenin milletimizin, İslâm dünyasının ve tüm insanlığın yüksek değerlerle miracına; huzur ve mutluluğuna vesile olması temennisiyle; Miraç Kandilimiz mübarek olsun” diye konuştu.

‘MİRAÇ KANDİL’İNE ERİŞMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam Alemi’nin kandilini tebrik etti. Miraç Kandil’inin, üç ayların feyz ve bereket kapılarından birisi olduğunu vurgulayan Başkan Dinçer, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir.  Bu bağlamda üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandil’ine erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Miraç; Peygamber Efendimizin (s.a.v) önce Mescid-i Haram’danMescid-i Aksa’ya, ardından Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir. Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bu gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir. Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuz ve niyazımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Aksaraylı hemşehrilerimiz ve aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

ARIBAŞ, MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Miraç Kandilini yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı. Rektör Arıbaş, insani değerlerin manevi anlamda özellik arz eden gün ve gecelerde çok daha yoğun şekilde hissedildiğini ve insanları ortak bir duyguda buluşturduğunu söyledi. Kandillerin, kişinin kendisine dönme, ibadetlerle meşgul olma, hayattaki amacını sorgulama gibi içe dönük anlamlarının ötesinde, toplumsal dayanışma ve kardeşlik gibi vurgularının da olduğuna dikkat çeken Arıbaş, “ASÜ ailesi başta olmak üzere, şehrimizin, ülkemizin ve İslam Âleminin kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

 

 

 

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası