banner
Gündem

Aksaray protokolünden yeni yıl mesajları

‘Kumbuzoğlu; “2024 yılı iyikilerin keşkelere galip geldiği bir yıl olsun’ Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, yeni yıl mesajında Türkiye Yüzyılına vurgu yaptı. Kumbuzoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün sadece..

Aksaray protokolünden yeni yıl mesajları
banner

‘Kumbuzoğlu; “2024 yılı iyikilerin keşkelere galip geldiği bir yıl olsun’

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, yeni yıl mesajında Türkiye Yüzyılına vurgu yaptı.

Kumbuzoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün sadece bir yılı bitirip, yeni bir yılı karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını geride bırakıp yeni yüzyılına adım atacağımız bir döneme giriyoruz.  2023 yılı bizlere çok farklı duyguları bir arada yaşattı. Yüz yılda bir olacak hadislere şahit olduk. Hem de bir değil iki defa. Yılın hemen başında Asrın Felaketi’ni yaşadık. Yaraları hala taze, izleri çok derin. On bir ilimizde canlarımızı yitirdik. Onun için bir yanımız yaralı, bir yanımız buruk, bir yanımız üşüyor… Devletimiz güçlü, milletimiz azimli ve merhametli. Yaralarımızı sarmak ve yeniden ayağa kalkmak için her bir ferdimiz olağanüstü gayret ve çabanın içinde. Başaracağız da.

Sanatta, sporda, kültür de güzel şeyler de olmadı değil. Dünya çapında başarılara da imza attık. Ama her seferinde aynı burukluğu hissederek.Hayat devam ediyor. Etmeli de. Yüz yılda bir defa olacak bir hadise bu sefer gurura boğdu hepimizi. Cumhuriyetimiz yüz yaşına girdi. Dile kolay, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının binbir zorluk ve yokluklar içinde, yedi düvele meydan okuyarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti tam yüz yaşına girdi. Üstelik güçlü ve ihtişamlı bir şekilde. Bu defa da gururu yaşadık tüm benliğimiz ve her ferdimizle. Kederde nasıl birlik olmuş isek kıvançta da birlik olduk. Şimdi, ikinci yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması için birlik içinde daha çok çalışacak, zorluklar karşısında asla pes etmeyeceğiz. 2023 bir yönü ile “keşke hiç yaşanmasa” denilip silinip unutulacak,  bir yönü ile de “iyi ki geldi” denilerek hiç unutulmayacak bir yıl oldu. Sevabıyla günahıyla uğurluyoruz artık.   Şimdi son demlerini yaşıyoruz. Dünyanın bir yerinde çocuklar öldürülüp, gözyaşı dökülürken. Şehitlerimizin yasını içimizde yaşarken… Ruhları şad, mekanları cennet, makamları ali olsun.İnşallah 2024 yılı “iyi ki” lerin “keşke”lere galip geldiği bir yıl olur. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, Cumhuriyetimizin yeni asrına yakışır çok daha büyük bir atılımı birlikte yaşarız. Gençlerimize, hedeflerimize, hayallerimize, medeniyet ve tarih mirasımıza uygun şekilde başarıya ulaştırabilecekleri bir Aksaray, bir Türkiye bırakmak istiyoruz.

Bu duygularla geride bıraktığımız 2023’ü uğurluyor, 2024’te milletimizin her bir ferdine, hususiyle Aksaraylı hemşehrilerimize ve tüm insanlığa barış, huzur, refah, esenlik dolu bir yıl diliyorum.” (Haber Bülteni)

Altınsoy; ‘Cumhuriyetimizin yeni asrına yakışır bir yıl olacak’

Aksaray Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Hüseyin Altınsoy, “İnşallah 2024’te ülkemizde, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, Cumhuriyetimizin yeni asrına yakışır çok daha büyük bir atılımı başlatacağız” dedi. Altınsoy mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sevinçleri ve hüzünleriyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim için her geçen yıl, sadece geçip gitmiş bir yıl değil, önümüzdeki yılı daha hayırlı, daha güzel, hakkın rızası ve milletin duası adına daha dolu yaşayabilmek için derslerle dolu bir tecrübedir. Bu şuurda olabildiğimiz takdirde içtenlikle inanıyorum ki, 2024, ümitlerimizin daha çok tazelendiği, çalışma azmimizin artarak yükseldiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizin çok daha güzel günlere ulaştığı bir yıl olacaktır” dedi.

Türkiye’yi, hep ‘Durmak yok, yola devam’ diyerek büyüten, geliştiren, güçlendiren ve zenginleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gece gündüz demeden çalışacaklarını vurgulayan Altınsoy; “2024’te ilk vazifemiz, Türkiye’mizi dünyanın önde gelen ülkeleri arasına yükselten dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığındaki AK Parti’mizin yerel seçimlerde aday göstereceği kadroların seçimi kazanmasına destek vermek olacaktır. Yeni yıl her ne kadar Türkiye’mizin olacaksa da Aksaray’ımız içinde yeni bir başlangıç, yeni bir dönüm noktası olacaktır. Ben inanıyorum ki her dönem Cumhurbaşkanımızın emanetine sahip çıkan Aksaray halkımız, 2024’de yapılacak olan yerel seçimde de emanetine sahip çıkacak, AK kadrolara yine iş başına diyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 2024’ün İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, mazlum coğrafyalarda akan kanın son bulduğu yeni bir dünyaya kapı aralamasını Allah’tan niyaz ederim” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Yaldır’dan yeni yıl mesajı

Aksaray Milletvekili Turan Yaldır, Aksaray halkının yeni yılını kutladı. Yaldır; “Ülkemiz ve geleceğimiz için tüm gayretimizle çalıştığımız bir yılı geride bıraktık. Yeni yılda da cennet vatanımızın her bir köşesindeki vatandaşımıza daha iyi hizmet ve daha iyi bir gelecek sunmak için azimle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile 2024 yılının ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (Haber Bülteni)

 

Dinçer; ‘Hizmet ve projelerle dolu mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum’

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Yeni yıl, yeni umutları ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. 2023 yılını acı ve tatlı hatıralarıyla geride bırakırken içimizdeki büyük umutlarla, beklentilerle, coşkularla ve heyecanlarla hep beraber yeni bir yıla giriyoruz” dedi.

Yeni yıl ile ilgili olarak hedeflerini açıklayan Dinçer, “Yaklaşık 5 yıldır şehrimize hizmet ediyoruz. 5 yıllık süreçte pek çok ilklere imza attık. 125 proje ile 10 milyarlık yatırım ve katma değer kazandırdık. Yeni yatırım ve birçok projelerle şehrimize ve halkımıza en iyi hizmeti sunmanın gayretini gösterdik. Yeni yılda yatırım ve projelerimiz dur durak bilmeden devam edecek.  Bizler, geçmişin muhasebesini yaparak elde ettiğimiz birikim ve tecrübeyi halkımıza hizmet olarak yansıtmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Yeni yılda da hizmet ve projelerle dolu mutlu ve huzurlu bir sene olacağının sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

“Büyük Türkiye, güçlü Aksaray hedefini gerçeğe dönüştürmenin peşindeyiz” diyen Dinçer, mesajının son kısmında, “2024 yılının milletimize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diliyorum. Hizmet etmekten büyük bir onur duyduğum değerli Aksaraylı hemşerilerime, ülkemize ve tüm insanlığa; huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

Aktürk; ‘Barış, huzur, refah ve esenlik dolu bir yıl diliyorum’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, “2024’te milletimizin her bir ferdine ve tüm insanlığa barış, huzur, refah ve esenlik dolu bir yıl diliyorum” dedi.

Aktürk yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, zorlu zamanlardan geçilen 2023’ün son günlerini yaşadıklarını belirtti.

2023 yılıyla ilgili maalesef ilk akla gelenin, insanlık tarihinin en büyük afetlerden biri olan, 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi olduğuna dikkat çeken Aktürk, “Şubat ayında Adıyaman ve Kahramanmaraş merkezli büyük bir deprem felaketi yaşadık.Vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.Yakın tarihimizin en büyük doğal afeti olarak nitelendirilen bu depremler, bir yandan her birimizin yüreğinde derin yaralar açarken diğer yandan da milletçe dayanışma duygumuzun ne derece sarsılmaz olduğunu ve devletimizin yaraları ne denli hızla saracak kabiliyet ve kapasiteye ulaştığını göstermiştir. Devletimiz zor zamanlar geçiren ve deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın her zaman yanında oldu, olmaya devam edecek ve yaraları saracaktır” dedi.

2023 yılında yaşanan bir diğer önemli olayın 14 ve 28 Mayıs seçimleri olduğunu ve Aziz Milletin, CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına destek verdiğini bu seçimlerde gösterdiğini aktaran Aktürk, “Milletimizin iradesiyle 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan rekor bir oyla yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Bu karar, milletimizin birlik, beraberliğe, güven, istikrara ve hizmet siyasetine verdiği önemin, memleketimizin istikbaline ilişkin faziletli öngörüsünün ‘güçlü, büyük ve tam bağımsız Türkiye’ hedefine bağlılığının en iyi örneğini bir kez daha ortaya koydu” diye konuştu.İnsanlık tarihinin en büyük soykırımının da yine 2023 yılında yaşandığına dikkat çeken Aktürk “İsrail’in Gazze’ye uyguladığı soykırım tarih boyu kanlı bir leke olarak kalacak hafızalarımızda. Böyle bir asırda maalesef cinayetin en akıl almaz, en sınır tanımaz haline şahit olduk” dedi. Irak’ın kuzeyinde bölücü hainler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileyen Aktürk, “Tüm Şehitlerimizin ruhu şâd, mekânları cennet, makamları âli olsun. Bölücü alçaklardan döktükleri kanın hesabı misliyle sorulmuştur ve sorulmaktadır. Emperyalistlere taşeronluk yapan eli kanlı caniler hem de bölücü örgüte destek verenler bölgemizin geleceğinde teröre yer olmadığını er ya da geç anlayacaklardır.Sınırlarımız içinde ve dışında teröristlere nefes aldırmayan tüm güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan muvaffakiyetler niyaz ediyorum” diye konuştu. Geride kalacak olan 2023’de Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutladıklarını, yeni yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağına inandıklarını belirten Aktürk, “2024 yılı, inşallah Türkiye için artık toparlanma yılı olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılını tamamlamış ve 200. Türkiye yılına 1 yıl daha ilerlemiş olarak inşallah hep beraber durmak yok yola devam edeceğiz. Bu duygularla 2024’te milletimizin her bir ferdine ve tüm insanlığa barış, huzur, refah ve esenlik dolu bir yıl diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Karataş, ‘Ülkemizi ve Aksaray’ımızı daha ileriye taşımak için çalışacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş’ın, yeni yıl mesajı yayımladı.

Karataş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin 100. Yılını gururla kutladığımız 2023 yılını, acı ve tatlı hatıralarıyla geride bırakırken büyük umutlar, beklentiler, coşku ve heyecanla hep beraber yeni bir yıla giriyoruz. Girdiğimiz bu yeni Türkiye Yüzyılında, birlik ve beraberlik içinde daha güçlü adımlar atarak, ülkemizi ve Aksaray’ımızı daha ileriye taşımak için kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğimizi ifade etmek isterim. 2023 yılı Aksaray’ımız, ülkemiz ve dünyamız adına birçok duyguyu bir arada yaşadığımız bir yıl oldu. Asrın Felaketi olan depremlerle derinden sarsılırken birbirimize kenetlenerek devlet-millet kaynaşması ile tarifi mümkün olmayan acılarımızı paylaştık ve yaralarımızı sarmaya çalıştık. Felaketlerle ilgili derslerimizi çıkarırken, yardımlaşma konusunda da tüm insanlığa dersler verdik. Gazze’de yaşanan dünyanın kulaklarını tıkadığı, görmezden geldiği insanlıktan uzak saldırıları, millet olarak tüm insanlığın vicdanına bıraktığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. 2024 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlık için birlik, beraberlik, kardeşlik ve esenliğe vesile olması, yeni yılın geçmiş yıllardan daha huzurlu ve güzellikleriyle unutulmayacak bir yıl olması gönülden temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın milletimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, barış, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyor; aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; bütün Aksaraylı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası