Gündem

Aksaray şehitlik müzesi açılışı için geri sayım

Ervah Kabristanlığı içerisindeki Hacılar Hanı binası içerisinde yer alan, yaklaşık 400 metrekarelik alanda projelendirilen müze içerisinde 15 Temmuz şehitleri koridoru, sinevizyon odası, anı odası, şehitler koridoru yer alıyor. Odağında aziz..

Aksaray şehitlik müzesi açılışı için geri sayım
banner

Ervah Kabristanlığı içerisindeki Hacılar Hanı binası içerisinde yer alan, yaklaşık 400 metrekarelik alanda projelendirilen müze içerisinde 15 Temmuz şehitleri koridoru, sinevizyon odası, anı odası, şehitler koridoru yer alıyor. Odağında aziz şehitlerimizin hatıralarını geleceğe taşıma misyonunu üstlenmiş şehitlik müzesi bu vatan için şahadet şerbetini içen şehitlerimizin inanç ve şuurunun gelecek nesillere taşınarak bu şiarla yetişmesine de vesile olacak.

AKSARAY ŞEHİTLİK MÜZESİ, ÖNCEKİ DÖNEM MİLLİ SAVUNMA BAKANI KAYSERİ MİLLETVEKİLİ HULUSİ AKAR’IN KATILIMIYLA PAZARTESİ GÜNÜ AÇILIYOR

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARINI GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ, ÇOK KIYMETLİ BİR PROJE”

Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan aziz şehitlerimizin mukaddes hatıralarının yaşatılıp gelecek nesillere taşınacağı şehitlik müzesinin açılış töreni pazartesi günü eski Milli Savunma Bakanı Kayseri Milletvekili Hulusi Akar’ın katılımıyla gerçekleştirecek.

“Devletimiz ve milletimizin milli birlik ve beraberliği, ülkemizin geleceği ve yükselmesi ancak milli ve manevi değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkündür” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehitlik müzesi açılışı öncesi açıklamalarda bulundu.

Şehitlerin hatıralarının bu müze ile yaşatılacağını ifade eden Başkan Dinçer, “Bağımsızlığımızın, hürriyetimizin, özgür olmanın bedelinin nasıl elde edildiğini ve o hissiyatı yaşatacak alanlar oluşturduğumuz şehitlik müzemizi Allah’a çok şükür tamamladık. Mukaddes vatan toprağına sahip çıkıp bize emanet eden şehitlerimizin aziz hatıralarını gelecek nesillere aktarmak için çok önemli, çok kıymetli bir proje. Vatanları için canlarını seve seve feda eden şanlı kahramanlarımız için ne yapsak azdır. Onların bizlere bıraktıkları miras ve hatıraların bu müze sayesinde her daim yâd edilmesi birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir. Üzerinde hassasiyetle durduğumuz şehitlik müzemizi önceki dönem Milli Savunma Bakanımız, Kayseri Milletvekilimiz Sayın Hulusi Akar beyin katılımıyla pazartesi günü 16.00’da gerçekleştireceğimiz törenle hizmete açıyoruz. Bu vesileyle şehitlik müzemizin açılışına tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası