Gündem

Aksaray SGK ilk 5’te

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret etti. İl Müdürü Bilal Akgün’den kurum brifingi alan Vali Kumbuzoğlu, kurum servislerinde de vatandaşlarla hasbihal etti. Kumbuzoğlu; Aksaray SGK başkanlığı tarafından yapılan..

Aksaray SGK ilk 5’te
banner

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret etti. İl Müdürü Bilal Akgün’den kurum brifingi alan Vali Kumbuzoğlu, kurum servislerinde de vatandaşlarla hasbihal etti.

Kumbuzoğlu; Aksaray SGK başkanlığı tarafından yapılan hizmet sunumu değerlendirmelerinde kentin 81 il içinde ilk 5’de yer aldığını, vatandaş memnuniyetinin tüm kurumlarda ilk hedeflerinin olduğunu söyledi.

SGK Aksaray Müdürü Bilal Akgün Aksaray’da toplam 107 bin 350 sigortalıya hizmet verdiklerini ifade ederek; 4a, 4b ve 4c kapsamında 64 bin 689 kişiye emekli aylık ödemesi yapıldığını belirtti.

Aksaray’da 8 bin 828 işyerinin Sosyal Güvenlik ile ilgili iş ve işlemlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Akgün; SGK Başkanlığı tarafından illerin hizmet performanslarının değerlendirildiği uygulamada Aksaray olarak 2021,2022 ve 2023 yıllarının büyük bölümünde 81 il müdürlüğü arasında 10 tam puan alarak en yüksek puan alan iller arasında olduklarını 2023 yılının ilk 6 ayında Aksaray İl Müdürlüğü olarak Türkiye 1.’si seçildiklerini ifade etti.

Akgün; Aksaray SGK’nın4 milyon 300 bin evrakı dijital ortama aktararak arşiv tarama hizmetlerinde de dönüşümü en hızlı tamamlayan il müdürlükleri arasında yer aldığını kaydetti.

Kumbuzoğlu; SGK hizmet servislerinde incelemelerde bulunarak iş ve işlem yaptırmak için kuruma gelen vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşlara sunulan hizmetlerle ilgili memnuniyetlerini soran Vali Kumbuzoğlu; Aksaray’da her kurumda sunulan kamu hizmetlerinin vatandaş memnuniyetinin her zaman önceliklerin başında geldiğini belirtti. Kurum çalışanlarına kolaylıklar dileyen Kumbuzoğlu; tüm kamu hizmetlerinde aksamaya mahal verilmeyeceğini vurguladı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası