Gündem

Aksaray teknopark alanında dolgu imalatı tamamlandı

Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin (Aksaray Teknopark) resmi işlemlerinin yürütüleceği konteyner sitenin altyapı çalışmaları devam ediyor. Bölgede yaklaşık bir ay önce başlayan dolgu imalat çalışmaları tamamlandı ve bağlantı yollarının yapımına..

Aksaray teknopark alanında dolgu imalatı tamamlandı
banner

Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin (Aksaray Teknopark) resmi işlemlerinin yürütüleceği konteyner sitenin altyapı çalışmaları devam ediyor. Bölgede yaklaşık bir ay önce başlayan dolgu imalat çalışmaları tamamlandı ve bağlantı yollarının yapımına başlandı.

BAĞLANTI YOLLARI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ KISA SÜREDE BİTECEK

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, konteyner sitenin kurulacağı alanda incelemeler yaptı. Aksaray Teknoparkın mimari projesinin onay aşamasına geçtiğini, bu aşamanın ardından inşaatın başlayacağını ileten Rektör Arıbaş, inşaat tamamlanana kadarki süreci verimli değerlendirmek adına bir konteyner site kurulumuna karar verdiklerini belirtti. Yaklaşık bir ay önce konteynerlerin kampüse geldiğini ve alan düzenleme çalışmalarının başladığını ifade eden ASÜ Rektörü, “Toplamda 16 konteynerimiz var. Bunların yerleşeceği alanın dolgu imalatı tamamlandı. Şimdi bağlantı yolları kuruluyor. Bu çalışmada önümüzdeki günlerde bitecek. Hemen sonrasında elektrik, doğalgaz, su ve internet gibi altyapı sistemleri bağlanacak. Çevre düzenlemesinin ardından da resmi işlemler başlayacak” dedi.

ARIBAŞ, BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER’ETEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

İncelemelerin ardından Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i ziyaret eden ve Aksaray Teknoparkın kuruluş çalışmalarına sağladığı katkılar münasebetiyle teşekkür eden Rektör Alpay Arıbaş, sistemin işleyişi hakkında bilgiler verdi. Çalışmanın sadece ASÜ’nün değil tüm paydaşların katkılarıyla şekillendiğini vurgulayan Prof. Arıbaş, “Valimiz Sayın Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanımız Sayın Evren Dinçer ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Hakan Kılınçkaya bu süreçte bizlere önemli destekler verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Aksaray’ımız için el birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı Dinçer de Aksaray Teknoparkın bir an evvel çalışmalara başlayabilmesi için ihtiyaç duyulan alanlarda katkı sunmayı sürdüreceklerini ifade ederek, Rektör Alpay Arıbaş’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Arıbaş’a hem saha incelemesi hem de ziyareti esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy ve Aksaray Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Onur Can Türker eşlik etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası