banner
Gündem

Aksaray’da 87 bin öğrenci ara tatile girdi

Öğrenciler, okullarda düzenlenen karne töreni sonrası yarıyıl tatiline girdi. Aksaray’da 495 okulda 6 bin 500 öğretmen ve 87 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Aksaray’da eğitimin başarısını artırmak için çalışmalar yaptıklarını..

Aksaray’da 87 bin öğrenci ara tatile girdi
banner

Öğrenciler, okullarda düzenlenen karne töreni sonrası yarıyıl tatiline girdi. Aksaray’da 495 okulda 6 bin 500 öğretmen ve 87 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

Aksaray’da eğitimin başarısını artırmak için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Kumbuzoğlu, “Eğitim ve öğretim ülkelerin gelişimi için çok kıymetlidir. Ülkelerin, devletlerin ve milletlerin gelişmesi için bütün dünya eğitime büyük paylar ayırıyor, kaynaklar harcıyor. Bizde Türkiye Cumhuriyeti olarak eğitim alanında çocuklarımız için, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için tüm okullarımızı elden geçiriyor,  gerekli kaynakları aktarıyoruz. Yeni atölyeler ve konferans salonları oluşturarak sosyal dokunuşlar yapıyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimiz için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. Öğretmenlerimiz bir sanatçının mermeri işlediği gibi öğrencilerimizi işleyerek onlara değer katıyor. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza en iyi bir şekilde ilgi alaka göstererek, onları eğiterek topluma kazandırmaya çalışıyor. Bizlerde veliler olarak çocukları yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Yeri ve zamanı geldiğinde çocuğumuza söz geçiremiyoruz. Bütün zorlukları öğretmelerimiz ve idarecilerimiz çekiyor. Kendilerini yürekten kutluyorum” dedi.

TATİLİ KİTAP OKUYARAK GEÇİRİN

Bu manada velilere de ciddi görevler düştüğünü belirten Kumbuzoğlu, “Evlerden çok ciddi destek vermesi lazım. Öğretmenlerimizin verdiği çizgide destek dersleri de vermeleri ve takip etmeleri gerekiyor. Ara tatilde ise bol bol öğrencilerimizi kitap okumaya yönlendirelim. Tüm çocuklarımızın sorumluluk binicini de unutmadan tatilin tadını çıkarmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası