banner
Asayiş

Aksaray’da bir gecede 2 otomobil çalındı

Aksaray’da iki otomobil,  kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. 4 Mart Cumartesi günü Büyük Bölcek Mahallesi’nde Yavuz Arı’ya (22) ait 68 plakalı otomobil ile  Küçük Bölcek Mahallesi’nde Sinan Gümüşsoy’a (32)..

Aksaray’da bir gecede  2 otomobil çalındı
banner

Aksaray’da iki otomobil,  kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı.

4 Mart Cumartesi günü Büyük Bölcek Mahallesi’nde Yavuz Arı’ya (22) ait 68 plakalı otomobil ile  Küçük Bölcek Mahallesi’nde Sinan Gümüşsoy’a (32) ait  68 plakalı otomobil, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından gece saatlerinde çalındı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Muhasebe Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Yavuz Arı,  çalınan otomobilinin bir an önce bulunmasını isteyerek, “4 Mart tarihinde aracımı  park edip, evime girdim. 20 dakika sonra  balkona çıktığımda aracımın kapının önünde olmadığını fark ettim. Koşarak park ettiğim yere gittiğimde otomobilin olmadığını gördüm. Hemen polis ekiplerine haber verdim. Ekipler binanın kamera kayıtlarını aldılar. Aradan bir hafta geçmesine rağmen aracım bulunmadı ve mağdurum. Görüntüleri incelendiğinde aracımın sağ kapısının kilitlenmemiş olduğu fark edildi. Bende o gün kontrol etmemiştim. Başıma böyle bir olay geleceğini hiç düşünmedim. Görüntüde bir kişi sağ kapıdan otomobilin içine giriyor ve düz kontak yapıp aracı çalıştırıp kayıplara karışıyor. Ben öğrenciyim, aracımın değeri 120 bin lira  ve tek mal varlığım bu aracım. Bu aracı almak için çok  çalıştım” şeklinde konuştu.

‘1 HAFTA ARACIM BULUNAMIYOR’

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada çalışan işçi Sinan Gümüşsoy (32) ise “4 Mart tarihinde  otomobilim kapımın önünden çalındı. Bir hafta geçmesine rağmen herhangi bir haber alamadık. Şu anda gerçekten mağdurum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Durumu iyi olan biri değilim. Elimizde avucumuzda bir arabamız vardı, oda gitti. Bir hafta olmasına rağmen bulunmadı. Cumartesi gecesi evimin önüne aracımı bıraktım. Pazar günü sabah 10.00 gibi köye gitmek için aracı park ettiğim yere gittim. ilk önce çalındığını anlayamadım. ‘Acaba yanlış mı park ettim’ deyip evin etrafını aradım ve bulamadım. Daha sonra polise haber verdim. Ekipler araştırmaya başladı. 1 haftadır herhangi bir ses çıkmadı. Aracımın bir an önce bulunmasını istiyorum. Araçlar bizim elimiz ve ayağımız” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası