banner
Gündem

‘Aksaray’da bir ilki daha gerçekleştirdik’

DİNÇER ‘ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİMİZ AKSARAY’IN İLK, BÖLGENİN NADİR TESİSLERİNDEN BİRİ OLACAK’ Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tamamlanarak açılışa hazır hale geldi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin engelli bireylerin..

‘Aksaray’da bir ilki daha gerçekleştirdik’
banner

DİNÇER ‘ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİMİZ AKSARAY’IN İLK, BÖLGENİN NADİR TESİSLERİNDEN BİRİ OLACAK’

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar tamamlanarak açılışa hazır hale geldi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Engelsiz Yaşam Merkezi’nin engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmaya yönelik tasarlandığını bildirdi. Dinçer, Aksaray’a kazandırdığı yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Açılış için tüm çalışmaların tamamlandığı Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, önümüzdeki günlerde açılarak hizmet vermeye başlayacağını aktardı.

Aksaray’da görev süresi boyunca 125 proje hayata geçirerek 10 milyar değerinde yatırım yapan Dinçer, yeni dönemde de yatırım ve projelerin süreceği sinyalini verdi. Dinçer, “Engelsiz Yaşam Merkezimiz açıldığında Aksaray’ın ilk, bölgenin nadir tesislerinden biri olacak” dedi.

Aksaray Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ki atölyelerde, dersliklerde, spor salonlarında farklı engelli grubuna uygun farklı etkinlerin yapılabileceği gibi yüzme havuzu, kütüphane, konferans salonu ve kafeteryalar engelli ve ailelerinin kullanımında olacak.

ENGELLİ DOSTU BELEDİYE OLARAK ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ

Aksaray’da engelli derneklerinin Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi adı altında tek çatı altında topladığını belirten Dinçer; “Engelli Koordinasyon Merkezimiz bu yönüyle bile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Açılışını yapacağımız Engelsiz Yaşam Merkezimizde ise engelli derneklerinin koordinasyon merkezimizde yürüttüğü faaliyetlerin daha kapsamlısı gerçekleşecek. Her yönüyle engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltecek Engelsiz Yaşam Merkezimizde engel bireylerimize mesleki eğitim imkanları da sunulacak ve onların sosyal etkileşimlerini artıracak” dedi.

Aksaray Belediyesinin engelli dostu belediyeler arasında yer aldığını kaydeden Belediye Başkanı Dinçer, önümüzdeki günlerde hizmete açılacak Engelsiz Yaşam Merkezinde engelli bireyler için rekreasyon imkanları sunulacağını bildirdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası